BY LASSEN, 2 del, ljusstakar, förnicklad metall, samtida
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
MATTEO UGOLINI, taklampa, Karman, Italien, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE, 18k guld, Ateljé 15 1986 Norrköping, tot vikt ca 5 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 SEK
SOFFBORD, teak, 1950-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SILVERFÖREMÅL, 11 st, tot vikt 427 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
COASTERS, 1 par, silver, England, tot vikt ca 130 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, 1960-tal, teak
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
PALLAR, 2 st, Materia, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
VAS, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, Boréns, 1900-talets andra hälft, mässing
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, sk Butler's tray, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Cane-line, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIVBORD, empirstil, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 SEK
VÄRMEFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och numrerad XX - XXXVII
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
GÄRSNÄS, soffbord, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 117x175 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, Skandiform, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SVEN OLSSON, skulptur, trä, signerad, sannolikt 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SILVERBESTICK, 7 del, bla soppslev, barnbestick, tot vikt exkl soppslev ca 139 g
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
HUMIDOR, 1800-talets andra hälft, fanerad med mahogny
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MARTELA, karmstol, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TENNSOLDATER, samling, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSPENDYL, brons, Frankrike, sent 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
EMPORIO ARMANI, armbandsur, stål
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LUKTDOSOR, 3 st, silver, bl a England, vikt ca 53 g
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
LUKTDOSA, förgyllt silver, England, 1800-tal, vikt ca 16 g
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
PALL, 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering400 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SILVERBESTICK, olika modeller, tot vikt ca 509 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
MOCKASKEDAR, 11+11 st, silver, tot vikt ca 222 g
Slutpris950 SEK
Värdering700 SEK
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design Habits studio, Italien, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
SKEDAR, 2 st, silver, Danmark, tot vikt ca 154 g
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
BRITT-INGER PERSSON, skulptur, gips
Slutpris6 500 SEK
Värdering2 500 SEK
MOVADO, armbandsur, 1950-/60-tal, "Calendoplan", guld på stål
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
CALVIN KLEIN, damarmbandsur, stål
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
HÄNGE MED KEDJA, silver, Sigurd Persson Stockholm 1963
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
OLE WANSCHER, "OW149 Colonial Chair", Carl Hansen & Søn, samtida
Slutpris18 000 SEK
Värdering15 000 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Sahara", Lammhults, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SPETSDOSA, silver, 1700-/1800-tal, svenska stämplar, vikt ca 37 g
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
THOMAS BENTZEN, sidobord "Around Coffee Table", för Muuto
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
SERVISPORSLIN, 8 del, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering500 SEK