HÄNGE, 18k guld, Ateljé 15 1986 Norrköping, tot vikt ca 5 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och numrerad XX - XXXVII
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SVEN OLSSON, skulptur, trä, signerad, sannolikt 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SILVERBESTICK, 7 del, bla soppslev, barnbestick, tot vikt exkl soppslev ca 139 g
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1900-talets mitt
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
LUKTDOSA, förgyllt silver, England, 1800-tal, vikt ca 16 g
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design Habits studio, Italien, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
MOVADO, armbandsur, 1950-/60-tal, "Calendoplan", guld på stål
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par vägglampor, V 149/3, 1960-/1970-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
OLE WANSCHER, "OW149 Colonial Chair", Carl Hansen & Søn, samtida
Slutpris18 000 SEK
Värdering15 000 SEK
SPETSDOSA, silver, 1700-/1800-tal, svenska stämplar, vikt ca 37 g
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
THOMAS BENTZEN, sidobord "Around Coffee Table", för Muuto
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK