BILL STUMPF OCH DON CHADWICK, kontorsstol, Herman Miller, "Aeron Chair"
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
VÄGGLAMPOR / SÄNGLAMPOR, 1 par, Örsjö Belysning, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, med solitär briljantslipad diamant ca 0,62 ct
Slutpris13 500 SEK
Värdering14 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och numrerad XX - XXXVII
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
KAFFESKEDAR, 11 st, GAB, CGH, silver, år 1933/36 total vikt ca 137 g
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-tal, olja på duk, otydligt signerad
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
PATRICIA URQUIOLA, 4 st, "Comback", karmstolar, Kartell
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SKRIVBORD MED UPPSATS, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
LOCKURNA, Villeroy och Boch, Wallerfangen, Tyskland, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
EMIL FRIBERG, 1900-talets första hälft, porträtt, pastell
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 7 del, porslin, "Musselmalet", Danmark
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, barpallar, 1 par, "Pirkka", Artek, Finland 2014
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK