BROSCHER, 2 st, 14k guld, med diamanter, tot vikt 6,5 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
BESTICK, silver, "Vasa", GAB bl a 1993, tot vikt ca 238 g
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
FÖRSTÄRKARE SAMT SKIVSPELARE, Harman Kardon "PM 645" samt Dual "1225"
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
PATRICIA URQUIOLA, karmstolar, 1 par, "Mathilda", Moroso
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSLAMPA, Böhlmarks lampfabrik, Stockholm, 1920-/30-tal, modell 6942
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, barpallar, 1 par, "Pirkka", Artek, Finland 2014
Slutpris1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
EDVARD WESTMAN, olja på duk, signerad och daterad Kapellskär 1916
Slutpris19 500 SEK
Värdering22 000 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, nattduksbord/sidobord, "Tracy", Maze
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
NICLAS HOFLIN, golvlampor, ett par, "Arkipelag", Ruben
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
STIG LINDBERG, miniatyr, stengods, Gustavsbergs studio, signerad
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 000 SEK
TESERVIS, 17 delar, "Relief" Jens Harald Quistgaard, Kronjyden Nissen/Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK