KAFFE-/MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GAB Stockholm 1969, tot vikt 183 g
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design av Habits studio, Italien, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
DAVID ROSÉN, 3 del, Nordiska Kompaniet, NK, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MARIAN GRABINSKI, bänkar, 1 par, IKEA, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, bordsspegel, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, handspegel, tenn, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Pernilla", Dux, 1900-talets slut
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, "Open Minds", vas, glas, Kosta Boda
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, Klafreströms Bruk, 1900-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
ENSTENSÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,55 ct
Slutpris7 000 SEK
Värdering9 000 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Louis Seize stil, omkring år 1900
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
LOCKURNOR, 2 st, "Capri", Von Schierholz och troligen Neapel, sannolikt 1930-tal.
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, Bitossi, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK