SOCKERSKÅL, silver, med lock och strösked, CG Hallberg Stockholm 1925, vikt ca 248 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
ZAGHE, orientmatta, sannolikt 1930-tal, ca 131 x 213 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
ANTTI KOTILAINEN, kontorsstol, Sola serien, Martela, Finland
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
MARIANNE WESTMAN, 3 st, burkar med lock, stengods, Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SVEN LIDBERG, färglitografi, signerad och numrerad 238/280
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
RING, 18k guld, med briljant- och baguettslipade diamanter bl a ca 0,65 ct
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
SVEN-OLOF EHRÉN, 2 st, färglitografier, signerade och numrerade
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BREFKORTSALBUM, jugend, omkring år 1900, med ca 88 brevkort
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GEORG JENSEN, 6 st saltkar med skedar, "Blossom", sterlingsilver, tot vikt ca 95 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
FISKFAT OCH SÅSSNIPA, porslin, Göteborg/Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK