PIEDESTAL, förgylld och bronserad, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
LENA LINDERHOLM (född 1947), färglitografi, signerad och numrerad 121/175
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SEJDLAR OCH SELTERGLAS, 13 del, glas, sk "Skansenglas", 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HINK, koppar, 1800-/1900-tal
HINK, koppar, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SOCKERSKÅL MED TÅNG, silver, rokokostil, MEMA, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 145 g
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
MILAN VOBRUBA, vas, glas, Gusum, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FIGURGRUPP, porslin, Royal Dux, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
BESTICK, 5 del, silver, GAB bla 1907, tot vikt ca 330 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
KAFFESKEDAR, 6+3 st, silver, tot vikt ca 105 g
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
ERWAN OCH RONAN BOUROULLEC, väggdekoration, plast, "Algue", Vitra, 2004
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STEGE, trä, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 000 SEK
CHRISTINA CAMPBELL, 17 del, servisporslin, "Amanda", Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
FIGUR, porslin, sannolikt Qingdynastin, Kangxi (1662-1722)
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 82 del, "Rosenserien", rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, sannolikt Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
FIGUR, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SKRIN, Kina, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering400 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 000 SEK
MINIATYRVAS, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
LUKTDOSA, jade, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-tal
VAS, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering800 SEK
BORDSSKIVA, kolmårdsmarmor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 18k guld, 1999, vikt ca 20,5 g
Slutpris10 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
JONAS LINDVALL, barpallar, 1 par, Skandiform, "Oak", 2000-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
VAS, keramik, Tyskland, 1960-/70-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GLAS, 16 st, Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, mässing, modell 298, Elite, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, ca 35 delar, mestadels 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VATTENTUNNA, koppar, 1700-/1800-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Tissot Seastar, tot vikt ca 22,5 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
SERVERINGSSKED, silver, Danmark, vikt ca 110 g
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
DAMARMBANDSUR, Omega, guld på stål, manuell, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STOL, teak, Åkerblomstolen, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, 1930-/40-tal
SPEGEL, 1930-/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, metall, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
LJUSKRONA, Hagamodell, 1900-talets första hälft, större modell
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
BOKBAND, 12 vol, Skrifter av Selma Lagerlöf, Albert Bonniers Förlag Stockholm 1948
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ROTTINGKORG, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BESTICK, 12 del, silver, GAB bla 1907, tot vikt ca 245 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
PALL, industrimodell, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGKLOCKA, mässing, 1900-tal
VÄGGKLOCKA, mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRYMÅBORD, NK Nordiska Kompaniet, 1930-/40-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK