Senast sålt
STIG LINDBERG, 1 par fat, "Pynta", Gustavsberg
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
FIGUR, porslin, Rotor Svenskt Hantverk, julbock
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SADELTÄCKE, orientaliskt, 1800-/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, smaragder och briljantslipade diamanter, tot vikt 3 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
KLÄDSKÅP, jugend, ek, fasettslipat spegelglas
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
BOKHYLLA, jugend, fanerad med mahogny
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ERIK CHAMBERT, soffa, Chamberts Möbelfabrik, 1940-tal
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål och fat, glas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,3 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
EGON EIERMANN, 1 par stolar, ”SE 68” för Wilde & Spieth
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på kopparplåt
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
STAFFAN ULLSTRÖM, färglitografi, signerad och numrerad 8/350
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 1 par, "Pinnockio", Stolab, samtida
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
HERTHA BENGTSSON, 3 del, "Blå Eld", servisdelar, Rörstrand
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KOPPARHINK, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PRYDNADSKANON, mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FAT, 2 st, porslin, Doulton Burslem, England
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 9 k guld, Italien, tot vikt ca 1,6 g
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, med orientpärlor, tot vikt ca 3,5 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
RING, 18k vitguld, med navettslipad peridot och åtta diamanter, tot vikt ca 6,2 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Kurva", Swedese, 1950-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
BOKBAND, 4 vol, Åke Ohlmarks, "Sveogöternas rike", Det kulturhistoriska Sverige i bygd för bygd
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SEGELBÅT, fjärrstyrd, större modell
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
PALLAR, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KULRAM, större modell, 1900-taletsa första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BOKHYLLA, 1920-/30-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, provtryck
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 27 del, servisporslin, "Blå Blomst"
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 6 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, karaff, glas, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GJUTJÄRNSURNOR, 1 par, på socklar
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
VÄVNAD, sk vävd tapet, "La Tueillette", Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 6 del, rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
YTTERFODER, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
MATTEO UGOLINI, taklampa, Karman, Italien, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SOPPSLEV, silver, Finland, vikt ca 227 g
Slutpris550 SEK
Värdering700 SEK
JOEL KARLSSON, bord, "Buff", Karl Andersson & Söner
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
VITVINSREMMARE, 10 st, grönt glas, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
INGEGERD RÅMAN, 2 st, vas och skål, "Zvizz", Orrefors
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat, "Blå Blomst", nr 10/1636
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
JENS FAGER, 1 par, taklampor, "White", Zero, formgiven 2016
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
ERIK CHAMBERT, fåtölj, Chamberts Möbelfabrik, 1940-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.