SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
HERRARMBANDSUR, Nivaflex, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
FASKINKNIV, Johan Svengren, Eskilstuna
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", DUX
Slutpris9 500 SEK
Värdering12 000 SEK
BORDSLAMPA, omkring 1900-talets mitt
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
HOUSE DOCTOR, "Colony", rottingfåtölj
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
DAMARBETSBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Fuse small", Note Design Studio
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
NICLAS HOFLIN, golvlampa, "Arkipelag Twin", för Rubn
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
EDWARD BARBER OCH JAY OSGERBY, 6 st stolar, "Tip Ton" för Vitra
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Markströms Guldsmeds Ab K G, år 1960
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
PAOLO RIZZATTO, bordslampor, 1 par, "Costanza", Luceplan, Italien
Slutpris4 800 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
BÄNK, 1900-tal, massivt trä
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
HÄNGSKÅP, barock, 1700-tal, fanerat med alrot
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
GOLVURNA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
FIGUR, med belysning, plast, 1900-tal, michelingubbe
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, 1 par karmstolar, för AB Karl Andersson & Söner
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 3 st, etsningar, otydligt signerade
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
ELDSTÄLL, 3 delar, 1900-talets andra hälft, smide
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 14k guld, vikt ca 4 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 SEK
MICHAEL KORS, solglasögon, "Jemma", bruna skalmar med gulmetall
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, år 1833
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
LEIF JØRGENSEN, 1 par benbockar, Hay, Danmark
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON, sideboard, "MI806", masurbjörk
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
BIJOUTERIER, bla 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
JUSSI TAIPALEENMÄKI, kvinna med konstnär, färglitografi
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
PÄRLCOLLIER, 1900-talets mitt, lås av silver med vita stenar
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
TAKPENDLAR, 1 par, "Fuse small", Note Design Studio
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SÄCKPIPA, Skottland 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
GUCCI, ballerinaskor, strlk 37 1/2
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
BORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
HÄNGE MED KEDJA, hjärtslipad diamant ca 1,00 ct, 18k vitguld
Slutpris20 000 SEK
Värdering24 000 SEK
MICHAEL KORS, armbandsur, dam
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORD, England, 1900-talets mitt, fanerat med mahogny
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
MODELLSKEPP, 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
COLLIER, 18k guld, 1900-talets andra hälft, med odlade pärlor
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
MODELLSKEPP, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
JOHAN KROUTHÉN, porträtt, oljemålning
Slutpris3 900 SEK
Värdering5 000 SEK