SLAGLÅSGEVÄR, 1858
Slutpris4 600 SEK
Värdering1 500 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
TIMO SARPANEVA, 3 st ljusstakar "Festivo", Iittala
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
KONSTANTIN GRCIC, pallar, 1 par, Magis, Italien, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
SERABEND, orientmatta, 1940-tal, ca 131x206 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
PETER FREUDENTHAL, komposition, färgserigrafi
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
KONTORSSTOL, Sitland, Italien, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
OPTIKERSKYLT, gjutjärn och plåt, tidigt 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 000 SEK
ANTONIO CITTERIO, 1 par snurrstolar, "Itua", B&B Italia
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
FÅTÖLJ, "Kardinal", Ikea, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, omkring år 1900
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
KORGSTOL, rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ALFREDO HÄBERLI, 4 st stolar, "Jill", Vitra, samtida
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFBORD / SIDOBORD, 3 del, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, 1950-/60-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅP, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
BARPALLAR, 6 st, Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris11 500 SEK
Värdering500 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris10 500 SEK
Värdering4 000 SEK
HOUSE DOCTOR, 1 par, rottingfåtöljer, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, "Gamla stan", Gustavsberg
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen, formgiven 1960
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st stolar, "A2", Grythyttan
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 500 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2,07 ct
Slutpris15 000 SEK
Värdering18 000 SEK
SEKRETÄR, 1900-talets första hälft, bonad björk
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PIGTITTARE, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SERVERINGSBORD, 2000-tal, vitlackerat trä
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, Öia, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
AUGUSTA LUNDIN, aftonklänning, omkring år 1900
Slutpris450 SEK
Värdering1 200 SEK
SOPHIE BY SOPHIE, armband, "Childhood Bracelet"
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
RESEKOFFERT, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
SKOR OCH STRUMPOR, 1800-talets första hälft, bla märkta M Brahe
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
HALSKEDJA, 18k vitguld, vikt ca 5,8 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
EFVA ATTLING, halsband, sterlingsilver, "Mother Earth Pendant"
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
TORY BURCH, damarmbandsur, quartz
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, "Alexandra", Fogia, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft, ek
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR/VÄGGLAMPOR, 1 par, art déco
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFBORD/TRÄDGÅRDSBORD, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK