HUGGARE, Sverige
Slutpris4 600 SEK
Värdering600 SEK
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
VASER, 1 par, Rörstrand, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SALVADOR DALÍ, färglitografi, signerad och numrerad 99/250
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 280x81 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
HAY, soffmodul, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
SERVERINGSVAGN, mässing, 1900-tal, skivor av glas
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
ROBBE & BERKING, bestick 34 del, nysilver, modell "Olav"
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SANDIN & BÜLOW, 3 st barpallar, "Bönan", Materia
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJ, 1940-/50-tal
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
LJUSKRONA, empirstil, 1900-andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1930-tal, björk
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
TRÄSTEGE, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, 2000-tal, SITS
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSFIGUR, gjutjärn, i form av hare
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
RING, 18k vitguld, med tre briljantslipade diamanter tot ca 0,45 ct
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
PETER J LASSEN, 2 st, moduler, Montana
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ORDNAR OCH MINIATYRORDNAR, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1950-/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BY LASSEN, 2 del, ljusstakar, förnicklad metall, samtida
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
MATTEO UGOLINI, taklampa, Karman, Italien, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE, 18k guld, Ateljé 15 1986 Norrköping, tot vikt ca 5 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 SEK
SOFFBORD, teak, 1950-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SILVERFÖREMÅL, 11 st, tot vikt 427 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
COASTERS, 1 par, silver, England, tot vikt ca 130 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, 1960-tal, teak
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
PALLAR, 2 st, Materia, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
VAS, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, Boréns, 1900-talets andra hälft, mässing
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, sk Butler's tray, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Cane-line, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK