SERVISGLAS, 29 del, möjligen "Kronoberg" av Elis Bergh för Kosta
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
VERNER PANTON, 1 par, taklampor, "Topan vp6", & Tradition, samtida
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Grazia", Gustavsberg, 1940-/50-tal, större modell
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
ANNA MARIA ZETTERSTRAND, "Kok- och hushållsbok", Norrköping 1891
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
PLUNTA, FAT OCH ASKFAT, silver/sterlingsilver, tot vikt ca 285 g
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, numrerad 41/75 och signerad med blyerts
Slutpris30 000 SEK
Värdering20 000 SEK
ANNA-LISA THOMSON, fat, lergods, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BY LASSEN, 6 del, ljusstakar "Kubus 1" samt "line" och "base 4"
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK