LOCKURNA, Villeroy och Boch, Wallerfangen, Tyskland, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
EMIL FRIBERG, 1900-talets första hälft, porträtt, pastell
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 7 del, porslin, "Musselmalet", Danmark
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, barpallar, 1 par, "Pirkka", Artek, Finland 2014
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFBORD, "Tema", Hans Andersson, Karl Andersson & Söner, 1900-/2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
VERNER PANTON, 1 par, taklampor, "Topan vp6", & Tradition, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK