ORIENTMATTA, semiantik, ca 195 x 111 cm
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 5 st snarlika, Johanson design, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
HERRBYRÅ, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BARPALLAR, 5 st, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
PUNSCHMUGGAR, 12 st, silver, tot vikt 340 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
ANYA SEBTON, soffa, "A-Line", Lammhults, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 6 st, "Blitz" design Carlo Bimbi & Paolo Romoli, Segis, Italien, 1900-/2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 133 x 180 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets första hälft, underrede av snickarbänk
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
GOLVUR, 1700-/1800-tal
GOLVUR, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 230 x 147 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
BIRGER NORLIN, oljemålning, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing och vit marmor, 1800-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets mitt
VITRINSKÅP, 1900-talets mitt
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
SITTPUFF, Johanson design, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ERIK HÖGLUND, burk, glas, signerad och daterad 1992
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
JOHANNES FOERSOM OCH PETER HIORT-LORENZEN, karmstol, "Partner / EJ-70", tillverkad av Erik Jørgensen, Danmark
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
TAKAMPEL, Karl Johanstil, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
OIENTMATTA, old, ca 275 x 165 cm
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
PIERRE FORSELL, vägglampett, mässing, Skultuna
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SERVISGLAS, 79 del, "Niva" samt "Kekkerit", Iittala
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ANN WÄRFF, skål, glas, Kosta, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, AB Stilarmatur, 1900-talets andra hälft, tenn
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 800 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, "Paprika", Upsala Ekeby
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
STEGE, trä, 1900-tal
STEGE, trä, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England 1800-/1900-tal, oljemålning, signerad H Valter
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
DAMARMBANDSUR, Certina, länk i 18k guld, tot vikt ca 15 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
ROGER PERSSON, fåtöljer, 1 par, Swedese, 2000-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 6,8 g
RING, 18k guld, vikt ca 6,8 g
Slutpris2 300 SEK
Värdering3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, krom och glas, 1980-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
UNO WALLMAN, oljemålning, signerad och daterad 1945
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 9,7 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
JANE WÅHLSTEDT, lökgömma, keramik, Jani, Laholm, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
VRIL, skål, allmoge, 1800-tal
VRIL, skål, allmoge, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering200 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KONTORSSTOL, 2000-tal, kromad stomme, höj- och sänkbar
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 6 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK