NORDISKA KOMPANIET, NK, sidobord, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, ''IC Lights F2'', golvlampa, Flos, Italien, samtida
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
VAS OCH SKÅLAR, 3 st, glas, 1900-talets mitt, sannolikt Flygsfors
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
AXEL LARSSON, "1000 serien", skrivbord, Svenska Möbelfabriken Bodafors, 1930-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
YTTERFODER, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand.
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
HELMUT SCHÄFFENACKER, väggrelief, stengods, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
NORMANN COPENHAGEN, "Amp Lamp", formgiven av Simon Legald
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR, 2 st, Elgin samt Ariana, bl a spindelur, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 6 st, buljongkoppar med fat, porslin, Blå Blomst
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, 1 par, stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen, 1995
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TOVE & EDVARD KIND LARSEN, soffbord, France & Daverkosen, Danmark, 1960-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
RING, 18k vitguld, med 5 briljantslipade diamanter tot ca 1,00 ct
Slutpris9 000 SEK
Värdering11 000 SEK