ARMBAND OCH BROSCHER, 7 del, bla silver och samearbete, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, Wever & Ducré, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRÅG, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, "Klot", Hemi
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
MATALI CRASSET, taklampa, "Foglie", Pallucco, Italien, samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, golvlampa, "Birdie", Foscarini, Italien, samtida
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
FREDRIK MATTSON, taklampa, "Bloom", Zero, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
AXEL FRIDELL, etsning, blindstämpel
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SAFTSERVIS, 5 del, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
TORD BAECKSTRÖM (1908-1991), olja på duk, signerad och daterad -49
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FREDRIK MATTSON & STEFAN BORSELIUS, 3 st barstolar, "Sting", Blå Station, 2007
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, möjligen Lindlöfs möbler, 1960-/70-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÄRBRÄDA, allmoge, större modell, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
ARBETSSTOL, Martela, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 200 x 310 cm
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 SEK
ULLA CHRISTIANSSON, sidobord, "Trio", Karl Andersson & Söner
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
YVES SAINT LAURENT, scarf, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
PÄLSKAPPA, blåräv, omkring år 2000, strlk ca 38
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
JOHANSSON & SCHÖTTLE, 1 par örhängen, sterlingsilver och odlade pärlor, stämplar CJ
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
ARVO SAARELA, ring, silver, med grön sten, Enköping 1973
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ESCADA, kavaj, dam, by Margaretha Ley, sannolikt 1990-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
CHRISTIAN DIOR, solglasögon, sannolikt 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
BOTTEGA VENETA, handväska, skinn, Italien, 2000-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
JOHANSSON & SCHÖTTLE, ring, sterlingsilver, med lila sten, Norrköping 2011
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Festival", design Henri d'Origny
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
BURBERRYS, 1 par örhängen, sannolikt 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
ARMRING, silver, med tigeröga, Ge-Kå Stockholm 1963
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SALVATORE FERRAGAMO, blus, siden och ull, sent 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k vitguld, sk syskonring, med två briljantslipade diamanter tot 0.41 ct, svenska stämplar 1978, tot vikt ca 3,7 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
ESCADA, sjal, ull, Margaretha Ley, sannolikt 1980-/90-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
GERARD PASQUIET, kavaj, dam, sannolikt 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, stål, med damur Corocraft, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CAPE OCH KAVAJ, 2 st, dam, Moessmer, Hammerschmid, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.28 ct, svenska stämplar 1967, tot vikt ca 2,4 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
BURBERRYS, jacka och kjol, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, vitmetall och textil, orientalisk stil, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK