GREPSKÅL, fajans, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
RING, 14k guld och vitguld, med 15 briljantslipade diamanter tot ca 0,40 ct, tot vikt ca 6,3 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, oljemålning
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets mitt, sannolikt Gusums Bruk
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
DATOR, Macintosh, äldre modell
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LOCKURNA, porslin, Dresden, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Dresden, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGLAR, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
KANNA, silver, England, sannolikt 1800-tal, vikt 234 g
Slutpris900 SEK
Värdering700 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, art déco, sannolikt 1930-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad Hayden
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OSTKUPA, glas, 1800-/1900-tal
OSTKUPA, glas, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
SVEN X:ET ERIXSON, färglitografi, signerad och otydligt daterad
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MARINO MARINI, affisch, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1930
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 SEK
SERVERINGSBORD, jugend, 1900-talets början, ek
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
KOMPASS, Natural Sine, Stanley London, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
TIMO SARPANEVA, ljusstakar, 8 st, "Festivo", samt ljuslyktor 1 par,  Iittala
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
KAFFEKOPPAR, 4 st, "Zebra", Uppsala Ekeby Gefle
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKE, skuret trä, barock, sannolikt 1700-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPA, AB Stilarmatur, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
VEDHÄMTARE, mässing, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering200 SEK
HARRY MOBERG, färglitografi, signerad
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
DAVID WALLIN, oljemålning, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KAFFEKOPPAR MED FAT, 9 st, porslin, "Pallas", Arabia
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, serigrafi, 1900-tal, otydligt signerad och daterad 67
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
GOLVFOTOGENLAMPA, mässing, tidigt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
EVA BOSTRÖM, färglitografi, signerad och numrerad 31/250
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, oljemålning, 1900-tal, otydligt signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DUKAR, 3 st, bla jugend tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MULBERRY, filofax, England, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAMBURMAJOR, 2000-tal, marmor och metall
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
FIGURIN, porslin, Wallendorf, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
BORDSLAMPA, kromad metall, 1920-/30-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, "Peas", HAY, Danmark, ca 140 x 200 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
EVA BOSTRÖM (1954-), färglitografi, signerad och numrerad 78/250
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
LUCIDI OCH PEVERE, taklampa, "Aplomb Large", Foscarini
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 SEK
HATTHYLLA, 1930-/40-tal
HATTHYLLA, 1930-/40-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
FÖNSTERLAMPA, mässing, Boréns, Borås, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, blomsterbelysning, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SERIETIDNINGAR, Fantomen och Kalle Anka & Co, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK