GOLVLAMPA, smide, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BOKHYLLA, Carl Malmsten, 1900-talets mitt
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
LJUSSTAKAR, 2 st, mässingsplåt, 1800-tal eller äldre
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL, trä, 1800-tal
SKÅL, trä, 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, oljemålning, otydligt signerad L Nigris
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TUNNA, orientalisk, med tryckt destination Stockholm, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KERSTIN LUNDBERG-STENMAN, oljemålning, signerad och daterad 1965
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
JÖRGEN FOGELQVIST, färglitografi, signerad och numrerad HC/15/35
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, oljemålning, otydligt signerad
Slutpris550 SEK
Värdering700 SEK
SKÅL OCH LJUSSTAKAR, 1 par, kristall, Strömbergshyttan, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Sarouk, old, ca 232 x 82 cm
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
BESTICK, 71 del, rostfritt stål, "Servus", Sigurd Persson
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
JAN WIBERG, fat, glas, "Steninge Slott", år 2000
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SERVISPORSLIN, 63 del, "Nyponblomma", Gustavsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SPEGELBRICKOR, 2 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KANNA, porslin, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TUBKIKARE, större modell, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ULRIK SAMUELSSON, 2 st, blyertsteckningar, signerade och daterade 58
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FRANS AUGUST JOHANSSON, större samling oljemålningar, mestadels signerade Stolpe/Stolpen samt
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
FIGUR, keramik, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
KARAFF, glas, art nouveau, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
LOUNGESTOLAR, 3 st, 2000-tal
LOUNGESTOLAR, 3 st, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KUVERTTALLRIKAR, 7 st, mässing, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering300 SEK
ETAGEFAT, 1 par, porslin, Frankrike, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
PARAPLYSTÄLL, porslin, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, "Circus", Formfjord, 2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 3 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
VITVINSREMMARE, 9 st, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FRANK HIDER, oljemålning, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
MATBORD, 2000-tal, total längd ca 320 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSSTAKE, mässing, sengustaviansk, 1700-/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SOFFA, Louis XVI-stil, 1900-tal, mindre modell
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SJÖSKUMSPIPOR, 3 st, beslag av silver, Sverige, år 1838-1861
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, oljemålning, 1800-tal, otydligt signerad
Slutpris450 SEK
Värdering1 200 SEK
FÅTÖLJ, Fogia, samtida
FÅTÖLJ, Fogia, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LEIJAUR, 1800-talets mitt
LEIJAUR, 1800-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, semiantik, ca 180 x 120 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
VINGLAS, 8 st, glas, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, 1950-/60-tal
TAKLAMPA, 1950-/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
VAS, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1/1016
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
FIGURINER, 5 st, porslin, Lladro, Dao, Nao, Spanien, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
 LORNJETTER, 3 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, Cohr, tot vikt 117 g
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SABEL, stål, 1800-tal
SABEL, stål, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK