HANS HANSEN, armband, sterlingsilver, Danmark
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, för Kosta, 1960-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, näsduksskål, glas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORD MED STOL, bla tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
ARBETSSTOL, Wilkhahm, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 2000-tal
KARMSTOLAR, 4 st, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, metall, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SKÅP, "Avanti", Dux, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, briljantslipade diamanter tot 0.52 ct
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
MATBORD, metall, 2000-tal
MATBORD, metall, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING MÄRKLIN, ca 22 delar
SAMLING MÄRKLIN, ca 22 delar
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, tankvagnar, 6 st
MÄRKLIN, tankvagnar, 6 st
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING MÄRKLIN, 5 st vagnar
SAMLING MÄRKLIN, 5 st vagnar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
MÄRKLIN, ånglok, TT 800, 86197
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
MÄRKLIN, 3 st lok, DA800 23014, CM 800 89028, 3029 samt kolvagn 23014
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, RET 800, ellok, SBB CFF 427
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, 3001, lok, E6302
MÄRKLIN, 3001, lok, E6302
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, 3075, diesellok V 160
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
TÅGBANA, större modell, 1960-tal, Tyskland, järnväg från Märklin
Slutpris5 800 SEK
Värdering8 000 SEK
KORGSTOL, "Pil", Bengt Ruda, för Ikea, 1960-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MÄRKTAVLOR, 2 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FISKERULLE, ABU, Record, Ambassadeur No 5000, AB Urfabriken Svängsta, 1956
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, mässing, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, kulor av bärnsten
ARMBAND, kulor av bärnsten
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
HARRY WICHMANN, oljemålning, signerad och daterad 68
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
ADOLF SÄFVE, olja på duk, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
RING, briljantslipade diamanter tot ca 0.25 ct, vikt ca 3,7 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
BORDSLAMPA, &Tradition, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
LARS NORRMAN, färglitografi, signerad och numrerad 40/360
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
COLLIER, korall, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, "Crown Easy Chair", Chris Martin och Magnus Elebäck, Massproduction
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 1 par, 2000-tal
STOLAR, 1 par, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 15,9 g
Slutpris5 300 SEK
Värdering6 500 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
HANDDUKAR, 6 st, linne, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
HALSKEDJOR, 2 st, 14 resp 10 k guld, tot vikt 4,6 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
HENRIK LÖFGREN, oljemålning, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK