DOSA, silver, i form av curlingsten, vikt ca 237 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 SEK
ASKAR, 3 st, silver samt nysilver, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, Gemla, 1900 talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, Anders Persson, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
SKÅLAR OCH BÄGARE, 7 st, silver, vikt 287 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
OMEGA, damarmbandsur, 18k vitguld, med diamanter
Slutpris14 500 SEK
Värdering10 000 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Certina automatic, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
RING, 18k vitguld, med rosa safir ca 1,94 ct och briljantslipade diamanter tot ca 0,42 ct
Slutpris7 000 SEK
Värdering9 000 SEK
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
SUPKOPPAR, 14 st, silver, olika modeller, vikt ca 401 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
BERGÈRER. 1 par, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFA, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, "Pond Mirror", Ferm Living, Danmark, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 SEK
VAS, silver, GAB Stockholm 1947, vikt ca 200 g
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot 0,15 ct
Slutpris3 500 SEK
Värdering4 500 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, svenska stämplar 1918, vikt ca 404 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅLAR, 3 st, silver, tot vikt ca 340 g
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
RING, 18k guld, med rubiner, vikt ca 2 g
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
BÄGARE OCH VASER, 7 st, silver, tot vikt ca 410 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 273 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
FAT, sterlingsilver, CC Hermann Danmark, vikt ca 623 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k guld, K&EC 1963, vikt ca 3,3 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 4 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SPEGEL, 1900-talets första hälft, bronserad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BROSCH, 18k guld, Stockholm 1953, vikt ca 2,5 g
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
REINHOLD LJUNGGREN, 2 st, etsningar, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LOUIS BASTIN, akvarell, signerad och daterad 1945
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
TAVLOR, 1 par, 1800-/1900-tal, bronserade
Slutpris350 SEK
Värdering200 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt 21 g
Slutpris7 500 SEK
Värdering9 000 SEK
TENNISARMBAND, 18k vitguld, 74 briljantslipade diamanter tot ca 2,98 ct
Slutpris24 000 SEK
Värdering30 000 SEK
GÖSTA CHATHAM, olja på duk, signerad
Slutpris2 600 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, "Mill", Roger Persson, Karl Andersson & Söner
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
PHILIPPE STARCK, "Emeco", barpall, borstad aluminium
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅL, silver, K Anderson, Stockholm 1923, vikt 239 g
Slutpris950 SEK
Värdering700 SEK
ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, tjur, signerad
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK