TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft, böjträ
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
ANNA-JOHANNA ÅNGSTRÖM, matta, rölakan, "Linné", Axeco design, signerad, 200 x 280 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 310 x 90 cm
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
FÅTÖLJ, "Bristol", Lindlöfs Möbler, Lammhult, 1960-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 500 SEK
STOLAR, 7 st, "Corner", Ture Liss & Lars Mossberg
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal
Slutpris250 SEK
Värdering3 000 SEK
ORIENTMATTA, ca 194 x 291 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
MARTELA, fåtölj, "Nooa Rosa", Finland
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
BRINGARE OCH SÅSSNIPA, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
TUNNA, koppar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SPEGELLAMPETT, omkring år 1900, bronserad, fasettslipat glas
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BARPALLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 6 st, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅRSKINN, vitt, ca 100 x 75 cm
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
PUNSCHMUGGAR, 6 st, silver, tot vikt ca 174 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
SOFFA, modell "Fredrik", Dux, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
MATSTOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
SÄNGRAM, Grange, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
ASSIETTER, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
GUNILLA ALLARD, snurrstol, "Comet", Lammhults
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
MATSTOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING SMYCKEN, bla silver, pärlcollier, armbandsur
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK