FÅTÖLJ, Ihreborn, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, patinerad mässing
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVSPEGEL, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KABINETTSKÅP, 1700/1800-tal, fanerat med mahogny
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL MALMSTEN, matta, "Capella gul", rölakan
Slutpris7 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
ERIK CHAMBERT, skåp, Chamberts Möbelfabriker, 1940-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
KOPPAR OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 543 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 800 SEK
SPEGEL, 1900-/2000-tal, bronserad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ARKIVSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBANDSUR, herr, Certina, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, herr, Olma Automatic, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BÄGARE OCH VASER, 6 st, silver, tot vikt ca 489 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, stolar, 6 st, "Striped sedia", Magis
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
STOLAR, 4 st, sk göteborgsstolar, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
BYRÅ, senbarock, Sydeuropa, 1700-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SYBORD, empirestil, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1967, vikt 35 g
Slutpris13 000 SEK
Värdering15 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ÅKE AXELSSON, 1 par fåtöljer, "Neptunus", Galleristolen, 1995
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
SAROUK, orientmatta, old, figural, ca 139 x 109 cm
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets slut, bronserad
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
HALLMÖBEL, Cascando, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, Kinnarps, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Kinnarps, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
FÅTÖLJ, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK