ARMBAND, 18k guld, bismarck, med 5 berlocker, tot vikt ca 10,5 g

Extern förvaring. Vänligen kontakta oss för bokning av visning en dag i förväg.
ARMBAND, 18k guld, bismarck, med 5 berlocker, tot vikt ca 10,5 g Extern förvaring. Vänligen kontakta oss för bokning av visning en dag i förväg.
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 000 SEK
MOCCASKEDAR, 18 st, silver, GAB 1971 samt MAB 1956, tot vikt ca 172 g
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
FICKURSETUIER, ca 30 st, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal, osignerad
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
JAN EKSTRÖM, snurrfåtölj med fotpall, "Gazell", Conform, 2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering3 000 SEK
GÖRAN WÄRFF, 4 st, ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
KÖKSHANDDUKAR, 6 + 4 st, linne, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
YTTERFODER, 4 st, keramik, sannolikt Ewald Dahlskog, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER, 1 par, keramik, sannolikt Ewald Dahlskog, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
YTTERFODER, 1 par, keramik, sannolikt Ewald Dahlskog, Upsala Ekeby
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
YTTERFODER, keramik, sannolikt Ewald Dahlskog, Upsala Ekeby
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
YTTERFODER, keramik, sannolikt Ewald Dahlskog, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 14k guld, med pärla och turkos, tot vikt ca 4,3 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
ANDERS FOGELIN (1933-1982), färglitografi, signerad och daterad 1974
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STEFAN BORSELIUS, 3 st, barstolar, "Dundra", Blå Station, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
KLÄDHÄNGARE, ek och stål, "Plank Coat Rack", Muuto, nutida
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGVITRINSKÅP, barockstil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FIGUR, glas, Murano, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
REKLAMSKYLT, mässing, Omega, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
EWALD DAHLSKOG, ytterfoder, fajans, "Tellus", Bo Fajans, 1940-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, kedjelänk, tot vikt ca 13,7 g
Slutpris6 800 SEK
Värdering7 000 SEK
PALL, Sancal, 2000-tal
PALL, Sancal, 2000-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering400 SEK
FÖRSTÄRKARE, Roland Qube Monitor CM-30
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
DRAGSPEL, Hohner Corso, 1900-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering500 SEK
DRAGSPEL, Excelsior, Accordiana, modellnr. 606, Italien
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
DRAGSPEL, Weltmeister, Tyskland
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
KEYBOARDFÖRSTÄRKARE, Laney AH 300
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DRAGSPEL, Herzig, Hohner, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DRAGSPEL, Marina II, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
FÖRSTÄRKARE, Laney RB1
FÖRSTÄRKARE, Laney RB1
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
DRAGSPEL, Elka Super Cassotto special, modellnr. 702
Slutpris9 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GITARR, akustisk, Bjärton, LA-Rita
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
DRAGSPEL, Guerrini Super Italia, modellnr. 102
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
KOMPMODUL, Roland, BK-7M, "Backing Sound"
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
DRAGSPEL, Bugari Armando, Champion Cass, Castelfidardo, Italien
Slutpris11 500 SEK
Värdering8 000 SEK
FIOL MED STRÅKE, 1900-tal
FIOL MED STRÅKE, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ARBETSPALLAR, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGHYLLA, metall, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SATSBORD, 3 del, swedish modern, Mjölby intarsia, 1900-talets första hälft
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK