TOBAKSBURK, tenn, Harald Linder, Uddevalla,1927
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, "AJH.5", 1960-/70-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
FERMOB, trädgårdsbord, "Romane"
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, olja på pannå, signerad och daterad 1962
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 23k guld, med gammalslipad diamant, sannolikt sent 1800-tal, tot vikt ca 31 g
Slutpris13 000 SEK
Värdering17 000 SEK
SAROUK, orientmatta, old, figural, ca 282 x 177 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering4 000 SEK
BREVPRESSAR, 7 st, glas, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, Swedish modern, 1920-/30-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
NISSEN & GEHL, sideboard "AK 2730", Naver Collection, Danmark
Slutpris24 000 SEK
Värdering25 000 SEK
SPEGEL, 1940-tal, inköpt på Chamberts Möbelfabrik
Slutpris950 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, 3 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
SILVERFÖREMÅL, 14 del, 1800-tal, vikt exkl saltkar 197 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
LJUSKRONA, smide, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, oskariansk stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFBORD, 1970-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 500 SEK
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Store Light, "Cross", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MONICA BACKSTRÖM, bricka, nysilver, jugend
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MAGNUS OLESEN, karmstolar, 6 st, Danmark
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 4 st, böjträ
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
ARBETSSTOL, Vitra, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SITTPUFF, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
INDUSTRILAMPA, 1900-talets första hälft, Stella
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
PALL, Blå Station, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 6 st, Brafab, konstrotting, 2000-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
EMMAFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, 1900-talets första hälft, förgylld och bronserad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VASER OCH SKÅL, 3 st, silver, tot vikt ca 547 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
TERRIN, tenn, GAB, år 1934
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris7 500 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal,
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
HEE WELLING, 1 par loungefåtöljer, HAY, vitlackerad metall
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal, fanerat med alm och rot
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, Ihreborn, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK