STOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
MATSKEDAR, 6 st, silver, Finland, tot vikt 247 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
BIRGER NORLIN, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, tot vikt 2,4 g
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SOPPSLEV, silver, CG Hallberg 1915, vikt ca 195 g
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
FAT, 4 st, porslin, Frankrike, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGEN, 4 st, bl a 14k guld, vikt ca 1,7 g
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, Certina och Viking, 1900-talets mitt, guld på stål/doublé
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VINGLAS, 7 st, "Linnea", Orrefors
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
STOPPUR, Tag Heur, Yachttimer, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
KERAMIK, 3 del, Imari, Japan, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
JAN BOHUMIL POSPISIL (1898-1968), olja på duk, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, vikt ca 8,9 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
KAFFESKEDAR OCH MOCKASKEDAR, 24 st, silver, Finland, tot vikt ca 432 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
ALFRED HEDLUND, olja på duk, signerad och daterad 1927
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSBESTICK, 7 del, silver, tot vikt ca 201 g
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM, oljemålning, signerad och daterad 1942
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft, vitmålat
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
RAGUSKED, silver, vikt 136 g
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
SILVERBESTICK, 6 del, bla MGAB1938, tot vikt ca 126 g
Slutpris500 SEK
Värdering200 SEK
MATSKEDAR, 4 st, silver, olika smeder, svenska stämplar bl a 1804 och 1816, tot vikt ca 260 g
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
DUKAR, 4 st, linnedamast, bla jugendmönster, bla ca 230 x 148 cm
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SERVIETTER, 33 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SERVIETTER, 12 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SERVIETTER, 17 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, ca 154 x 252 cm
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
KLÄDKROK, mässing, 1800-/1900-tal, sk studenthängare
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt 17 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med smaragder och briljantslipade diamanter
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 SEK
TAKAMPEL, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ANSHELM DAHL, olja på duk, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TEKANNA, porslin, Kanton, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SÄNGBORD, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSPENDYL, förgylld brons, Frankrike, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk, med plakett W Shayer
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SYBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MAX BILDE, olja på duk, signerad, daterad à tergo -63
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
TV, TCL, 32 tum
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK