KOPPARBASE, 1800-talets slut
KOPPARBASE, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
MATBORD MED STOLAR, 4 st, furu, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
KÄPPAR, 3 st, med silverkrycka och silverhandtag
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
FYLLESVIN, glas, Reijmyre Glasbruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOL, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
HYLLSYSTEM, 5 del, Voice, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
KNUD KYHN, figur, stengods, Royal Copenhagen
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Endiv", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
BROSCH OCH HÄNGEN, 3 del, bla 14k guld
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, metall, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
PALL, Bröderna Andersson, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
STOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BESTICK, 24 del, silver, modell sachsisk, tot vikt 1131 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 500 SEK
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 420 x 98 cm
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
VERNER PANTON, 1 par taklampor, "Topan vp6", & Tradition, samtida
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
BROSCH, BROSCHNÅL OCH HÄNGE, silver, med markasiter och ametister, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BROSCHER OCH HÄNGE, 4 del, silver, med markasiter och granater, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
DESSERTSKÅLAR, 9 del, glas, Iittala
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DALAHÄSTAR, 11 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
PUNSCHMUGGAR, 6 st, silver, tot vikt ca 190 g
Slutpris800 SEK
Värdering300 SEK
DALAHÄSTAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, T Eldh 1967
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SMYCKEN, 7 del, mestadel förgyllt silver, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ÄGGHÖNOR, 2 st, porslin, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSSKEDAR, 12 st, silver, tot vikt 359 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSLAMPA, keramik, sannolikt Bitossi, Italien, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal, klädsel av svart läder
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FASADLYKTA, 1900-/2000-tal
FASADLYKTA, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SERVISPORSLIN, keramik, "Röd Rubin", Gefle, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MAT- OCH KAFFESERVIS, 115 del, porslin, "Maria", Rosenthal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
HANDDUKSVÄV, linne, sannolikt 1900-talets andra hälft, till 12 handdukar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR OCH ARMBANDSUR, dammodell, bla Omega
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
DAMIAN WILLIAMSON, 4 st, stolar, "Spring HD", Depadova
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
DAMIAN WILLIAMSON, stolar, 4 st, "Spring HD", Depadova
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
CHAMPAGNESTRUTAR, 12 st, Monica Bratt, Reijmyre
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK