ULRIKA HYDMAN-VALLIEN, skål, "Caramba", Kosta-Boda
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
FÅRSKINN, brungrått, ca 100 x 73 cm
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
INGRID ATTERBERG, vas, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FÅRSKINN, gotlandsfår, ca 100 x 75 cm
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
CARL MALMSTEN, sängbord, Bodafors, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 3 st glas, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, majolika, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KLÄDSKÅP, jugend, mörkbetsad ek
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
BOKHYLLA,1920-/30-tal, björk
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
CARMOSÉRING, 18k vitguld, smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TOM KRESTESEN, olja på duk, signerad och daterad 60
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
ASKFAT, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1928
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-/1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
EINAR JOLIN, färglitografi, signerad och numrerad 25/360
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
LEKSAK, bil "Ford Woody", Signature Series
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
ERNST LINDGREN, olja på pannå, signerad och daterad -43
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SOFFA, Jio Möbler, fyrsits, Howardmodell, 2000-tal
Slutpris5 800 SEK
Värdering8 000 SEK
FÅTÖLJ, barockstil, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1918
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0,36 ct
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,7 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SERVIETTER, 12 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅP, 1800-tal, björk, tvådelat
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Josè Sarato
Slutpris750 SEK
Värdering1 800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
HERRARMBANDSUR, Mulco, stål, 1950-/60-tal
Slutpris29 000 SEK
Värdering1 500 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering200 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets första hälft, trä och mässing
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SPELBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, mahogny
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal eller äldre
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 38 del, "Musselmalet", servisporslin, bla helblond
Slutpris10 000 SEK
Värdering12 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
MATBORD, senempire, 1800-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
SITTPUFF, England, 1900-talets slut
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, "Elidus 7250", 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 2 del, porslin, vas och urna
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK