ULRIKA HYDMAN-VALLIEN, vas, Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
JÖRGEN FRUERGAARD, ring, 18k guld, Norrköping 1970, tot vikt ca 8,4 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFBORD, rotting, 1960-tal
SOFFBORD, rotting, 1960-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
LINNEHANDDUKAR, 12 st, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering600 SEK
MARIANNE WESTMAN, "Picknick", Rörstrand, karott med lock
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFA, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGSKÅP, senbarock, 1700-tal
VÄGGSKÅP, senbarock, 1700-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1900-talets första hälft, olja på duk
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", carrara, Gustavsberg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
THERESIA HVORSLEV, ring, 18k guld, "Sagan om ringen", vikt ca 2 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SVEN LIDBERG, färglitografi, signerad och numrerad 275/280
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
THERESIA HVORSLEV, 2 st ringar, 18k guld, "Sagan om ringen", tot vikt ca 4,3 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SAMEKNIV, renhorn, signerad BF
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
HÄNGE/SIGILL, 18k guld, tot vikt ca 7 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, Frankrike, 1800-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering700 SEK
JANIS KALNMALIS, "Kiaja", oljemålning, signerad och daterad 1990
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702", Karl Andersson & Söner
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
SEGELBÅT, fjärrstyrd, större modell
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
BERNDT FRIBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, PH 4-3, för Louis Poulsen
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 200 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, rotting, 1900-talets mitt
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 200 SEK
RING, 18k vitguld, med navettslipade diamanter och safir
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 SEK
STIG LINDBERG, 6 st tallrikar, flintgods, "Löja", Gustavsberg, 1950-/60-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
FERMOB, trädgårdsmöbel, 3 del, "1900 Cabriolet armchair" samt "Cocotte", Frankrike, samtida
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 500 SEK
BÄNK, G.A.D. Gute Art Design, ek
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SKÅL, silver, GAB 1991, vikt ca 235 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
SPELBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 45x45 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
FISKFAT, porslin, Sarreguemines, Frankrike, 1sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
KIKARE, Zenit, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
MODELLTÅG, större modell, sannolikt tidigt 1900-tal, "Thor"
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets andra hälft, olja på pannå, otydligt signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
CHESTERFIELDSOFFA, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
SPEGEL, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
CHESTERFIELDFÅTÖLJER, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
STOLAR, 1 par, Martela, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FÄLLBORD, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
KNUT NORRMAN, olja på pannå, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
EVA OCH PETER MORITZ, stol, "PS Surrig", IKEA
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
CHIFFONJÉ, sengustaviansk, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
KRUS, 2 st, lergods, handmålad dekor
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, toalettbord, "Birgitta", Bodafors, 1961
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
PLÅTLEKSAKER, ca 53 st, 1900-tal, bl a Dinky toys, Corgi, Matchbox, Meccano
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK