ADVENTSTJÄRNOR, 1 par, Le Klint, "Hjerte"
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
THOMAS BENTZEN, bord, Muuto, "Linear"
Slutpris5 800 SEK
Värdering8 000 SEK
BO LINDHOLM, färglitografi, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, 1900-tal, blyinfattat glas
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
MARIVI CALVO, taklampor, 1 par, LZF
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, 1960-tal
TAKLAMPA, 1960-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
TAPIO WIRKKALA, 6 st, glas, IItala, Finland
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets början
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
FIGURER, 11 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, Tyskland 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
VAS MED HÄNKEL, fajans, Rörstrand, signerad MN
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, bordslampa, mässing, 1960-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering800 SEK
ULLA CHRISTIANSSON, "Trippo", soffbord, Karl Andersson & Söner
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
PLÅTBURKAR, 2 st, Örebro kex samt Cloetta
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, brons, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
MATSERVIS, 58 delar, porslin, Bareuther
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
GÖRAN WÄRFF, glasservis, 23 delar, "Prince", Kosta Boda.
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VICKE LINDSTRAND, glasservis, "Diamant", 56 delar, Kosta Boda, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
GUNNAR NYLUND, "Kronskålen", Rörstrand, porslin
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1917
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Thea", serveringsvagn, 1950/60-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
STOLAR, 4 st, teak, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 107 delar, nysilver
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, "Open minds", glas, 3 delar, Kosta Boda
Slutpris2 000 SEK
Värdering300 SEK
DALAHÄSTAR, 3 st, 1900-tal
DALAHÄSTAR, 3 st, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, oljemålning, 18/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1922
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
FÄLLBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
MATBORD, teak, 1950/60-tal
MATBORD, teak, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, mässing, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
LENA BERGSTRÖM, "Björk", gallerimatta, Designhouse Stockholm, ca 252x81 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1914
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
BYRÅ, gustaviansk, 1700-/1800-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 SEK
VEVGRAMMOFON, Hermes, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
LISA LARSON, figur, duva, stengods, för Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
HAY, sidobord, "DLM", design Thomas Bentzen
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
SERVERINGSVAGN, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
STÅNKA OCH SVEPASK, allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HAY, spegel, "Strap mirror"
HAY, spegel, "Strap mirror"
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
FICKUR, S.U.F, silver, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 3 st, silver, Zenith, Revue samt Sola 1800/1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
SILVERFÖREMÅL, 5 del, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 914 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
SKULTUNA, samovar, nickel, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
ADVENTSTJÄRNA, Le Klint, "Snowflake", medium
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK