NANNA DITZEL, ring, sterlingsilver, Georg Jensen, Danmark
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
NISSEN & GEHL, "Opus 2", soffbord / sidobord, Haslev, Danmark, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
VERNER PANTON, 1 par taklampor, "Topan vp6", & Tradition, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
KÄPP, handtag i silver, GAB
KÄPP, handtag i silver, GAB
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KATRIN PETURSDOTTIR & MICHAEL YOUNG, klädhängare, "Tree", Swedese
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
MARIANNE WESTMAN, "Picknick" och "Arom", kryddset, porslin, Rörstrand
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
BÖRGE LINDAU, barstolar, 4 st, Blå Station, 2000
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
MICHELE DE LUCCHI GIANCARLO FASSINA, "Tolomeo", skrivbordslampa. Artemide, Italien
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
MATTA, Kasthall, "Classic special", 2018, 230 x 260 cm
Slutpris5 400 SEK
Värdering6 000 SEK
ALFRED HEDLUND, olja på duk, signerad och daterad 1929
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
JASPER MORRISON, "Hi-Pad-Chair", stol, Capellini, Italien
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
HEE WELLING, "About a table AAT20", matbord, HAY
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
PORSLINSTAVLA, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
HEE WELLING, stolar, 4 st, "About a chair", HAY
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
HEE WELLING, stolar, 1 par, "About a chair", HAY
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
ALFRED HEDLUND, olja på duk, signerad och daterad 1919
Slutpris2 200 SEK
Värdering400 SEK
FRANS GARD, olja på duk, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LARS NORRMAN, färglitografi, signerad, numrerad 68/360
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAVLA, 1800-tal, björkram, kolorerat trycK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FLOS, "Glo-Ball F3", golvlampa, Jasper Morrison
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, PH 4-3, för Louis Poulsen
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
HERRBETJÄNT, Bravetto, Italien, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
GOLVLAMPA, 1940-tal
GOLVLAMPA, 1940-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK
NILS OCH KAJSA STRINNING, "String", hyllsystem
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
HERIZ, orientmatta, semiantik, ca 346 x 247 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
BERNT HÖGKVIST, silver, "Själens öga"
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
INGRID ATTERBERG, vas, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BRUNO MATHSSON, sideboard "MI806", masurbjörk, skjutdörrar
Slutpris5 000 SEK
Värdering4 500 SEK
TRÄDGÅRDSPUMP, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Slutpris6 200 SEK
Värdering2 000 SEK
BROSCHER, 2 st, sterlingsilver, svenska stämplar bla 1961, en med cabochonslipad tigeröga
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
JAUME SANS, golvlampa, "Pie de Salón", Santa & Cole, formgiven 1963.
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, rotting, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt signerad, numrerad 43/95
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SNÖSLUNGA, Coitech 5.5HP
SNÖSLUNGA, Coitech 5.5HP
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
GRÄSKLIPPARE, AL-KO Silver 460 BR-A BIO
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
KÄRCHER, högtryckstvätt K5.50
KÄRCHER, högtryckstvätt K5.50
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PIEDESTAL, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KOPPARBALJA, 1800-tal
KOPPARBALJA, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER OCH ÖRHÄNGEN, PR, Italien, bla med odlade pärlor
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
DAMARBETSBORD, 1800-/1900-tal, björk
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR/VÄGGLAMPOR, 1 par, snarlika, art déco
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJ MED PALL, 1950-tal
FÅTÖLJ MED PALL, 1950-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK