BOCKBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Slutpris8 000 SEK
Värdering6 500 SEK
KONTORSSTOL, Bombastik, 2016
KONTORSSTOL, Bombastik, 2016
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ERIK WÖRTZ, bänk "Novett", Ikea, 1960-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
STOLAR, 6 st, Skandiform, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSUR, 1900-tal, gustaviansk stil
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BECK OCH JUNG (HOLGER BÄCKSTRÖM OCH BO LJUNGBERG), multipel, plexiglas, signerad, numrerad 44/50 och daterad 1974
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 10 kaffekoppar med fat, "Musselmalet", nr 1/719
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
KERSTIN LUNDBERG-STENMAN, olja på duk, signerad och daterad 1959
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
VÄVNAD, sk vävd tapet, "Le Pressage", Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, pokalglas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARIN BERNHOLM, matta, ull, Axeco, 205x282 cm
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
CARSTEN JÖRGENSEN, tekanna, "Nakao", Bodum
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GUNILLA LAGERHEM ULLBERG, matta, "Moss nr 2", Kasthall, ull, 300x420 cm
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 SEK
STIG LINDBERG, vas, fajans, "Karneval", Gustavsberg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 3 st, 2000-tal
STOLAR, 3 st, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, Metalarte, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TIM RUNDLE, taklampa, "TR Bulb", Menu, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN, 4 par, bla sterlingsilver med halvädelstenar
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Frankrike, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal, fanerad med mahogny
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
GLÖGGSERVIS, glas, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, bla Dao, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVBORD, jugend, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, "Now", Maze, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 4 st, "Öglan", Ikea, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ÅKGRÄSKLIPPARE, Husqvarna R115C
Slutpris14 000 SEK
Värdering10 000 SEK
JEAN-MARIE MASSAUD, stol, "Flow Chair", Italien, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
MULBERRY, "Roxanne", axelremsväska, svart skinn
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, vitmålad aluminium, 1900-/2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
SPELBORD, 1800-/1900-tal
SPELBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
RING, silver, med fasettslipade ametister, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ALVAR AALTO, "Pall 60", Artek, tillverkningsår 2007
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
COLLIER, 2 st, brons, Kalevala Finland
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GUCCI, slips, silke
GUCCI, slips, silke
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
ALFRED HEDLUND, olja på duk, signerad och daterad 1919
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
VERNER PANTON, 1 par taklampor, "Topan vp6", & Tradition, samtida
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING RAMAR, 15 st, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATS BROBERG & JOHAN RIDDERSTRÅLE, "PAR" Zero, 1 par pendellampor
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
DEKORATIONSELEMENT, man med cykel, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÄNK, ek, 1800-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
DEKORATIONSELEMENT, flygplan, målat trä och metall, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KERSTI SANDIN & LARS BÜLOW, "Vågspel", papperskorg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
FIGURINER, 3 st, Tengra, Lladro, GDR, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 2000-tal
KARMSTOLAR, 4 st, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK