SKÅL PÅ FOT, porslin, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål på fot, glas, Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
FLYGPLAN, plåt, 1900-talets första hälft, "T-CNEO"
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
SVEN-OLOF EHRÉN, färglitografi, signerad och daterad 76, numrerad 15/995
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
BØRGE MOGENSEN, sideboard, Öresund, Karl Andersson & Söner
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 SEK
RING, 23 k guld, vikt ca 4,2 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol / fåtölj, Aluminium Group "EA116", Herman Miller, Vitra
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
MARIVI CALVO, taklampor, 1 par, LZF
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
NANNA DITZEL, stol, "Trinidad", Fredericia Furniture, år 2015
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
HERTHA BENGTSSON, "Blå Eld", tekanna, Rörstrand
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 6 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 SEK
TIDSKRIFTSHYLLOR, 1 par, "Vågspel", Materia
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
JERRY ROUPE, färglitografi, signerad, numrerad 180/240
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ELSA STACKELBERG, 1 par trädgårdsstolar, Fri Form, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
MORTEL MED STÖT, stengods, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering200 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
BRASSKÄRM, bemålad plåt, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SVEN OLSSON, 2 st, skulpturer, trä, signerade
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, "Minnie May Wood", Maze, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, "Vik", Miljöexpo, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ELDSKÄRM, 1800-talets andra hälft, skuret och svärtat trä
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", golvlampa, för Ruben
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJ, Hay, 2000-tal
FÅTÖLJ, Hay, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
SIDOBORD, samtida
SIDOBORD, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
DAMEJEANNE, glas, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, koppar, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering200 SEK
STOLAR, 4 st, AB Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, 1930-/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KELIM, matta, ca 294 x 199 cm
KELIM, matta, ca 294 x 199 cm
Slutpris4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
GRUVLYKTA, mässing, British Coal Mining Company Wales U.K
Slutpris900 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, renässansstil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
BLÅ STATION, barpallar, 1 par, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
GUNNAR DANIELSSON, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
SVEN JONSON, färglitografi, signerad och numrerad 125/390
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, Form Us With Love, "Cord Lamp"
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
KLÄDKROK, mässing, 1800-/1900-tal, sk studenthängare
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
ALFRED HEDLUND, olja på duk, signerad och otydligt daterad
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
MATTEO UGOLINI, taklampa, Karman, Italien, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GUSUM, ljusstakar, ett par, no 22, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
SAMEKNIV, renhorn, Marianne Jonsson, signerad MJ
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
UNO WESTERBERG, vas, glas, Pukeberg, signerad och daterad 1975
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ALFRED HEDLUND, olja på pannå, signerad och daterad 1912
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
LISA LARSON, adventsljusstake, stengods, Gustavsberg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
GUNILLA LAGERHEM-ULLBERG, matta "Fasett", Kasthall, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK