PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, sannolikt sent 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
FOTPALL, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
RING, 18k vitguld, vikt ca 3,7 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 600 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
ANN WÄRFF, vas, kristall, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
SAMEKNIV, tidigt 1900-tal
SAMEKNIV, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GUNNAR BRUSEWITZ, 3 st, färglitografier, signerad och numrerade
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Asserbo", Karl Anderson och Söner
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, sannolikt 1800-tal, oljemålning
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, matbord, för Karl Andersson & Söner AB, Husqvarna.
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SOFFA, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
KONTORSSTOL, 2000-tal, kromad stomme, höj- och sänkbar
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, "Snow flower", Kalevala, Finland
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
TENNLJUSSTAKAR OCH VAS, bl a Just Andersen, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
LOCKURNA, porslin, större modell, Porcelain de Paris, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, vitt glas, Flygsfors
Slutpris450 SEK
Värdering200 SEK
SWEDESE, soffa "Nova", tvåsits
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ORIENTMATTA, old, figural, ca 240 x 145 cm
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, svensta stämplar 1969, vikt ca 1,9 g
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
AVLASTNINGSBORD, 1950-tal, skiva av teak
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
HEE WELLING & GUDMUNDUR LUDVIK, Pato Chair, Fredericia Furniture, formgiven 2013
Slutpris350 SEK
Värdering1 800 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
DAMARMBANDSUR, Favre Leuba Genève, guld på stål
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MAJA FJAESTAD, blandteknik, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 23 k guld, vikt ca 4,2 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
DOSA, blått glas, 1800-tal
DOSA, blått glas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TOD'S, handväska, brunt skinn
TOD'S, handväska, brunt skinn
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
MICHAEL KORS, handväska, svart skinn
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
TENNISARMBAND, med 66 briljantslipade diamanter à 0,05 ct, tot ca 3.02 ct
Slutpris23 000 SEK
Värdering25 000 SEK
MARIANNE WESTMAN, 4 st, skålar, porslin, "My Garden", Rörstrand
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
MARIANNE WESTMAN, 2 st formar, porslin, "Picknick", Rörstrand
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MARIANNE WESTMAN, smörterrin, "Picknick", Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MINIATYRVAS, porslin, Kina, sannolikt Ming 1600-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
MARIANNE WESTMAN, form, "Picknick", Rörstrand
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MARIANNE WESTMAN, skärbräda, "Picknick", Rörstrand
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
STIG LINDBERG. skål, "Veckla ", stengods, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
HÄNGEN OCH ÖRHÄNGEN, 18 k guld, tot vikt ca 5 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
LIEVORE ALTHERR MOLINA, "Dizzie", sidobord, Arper, Italien
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 8 kaffekoppar, porslin
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
MAJA FJAESTAD, träsnitt, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STIG LINDBERG, 1 par fat, "Pynta", Gustavsberg
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
FIGUR, porslin, Rotor Svenskt Hantverk, julbock
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SADELTÄCKE, orientaliskt, 1800-/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK