TIGER, 1 par, svart skinn, strlk 37
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål och fat, glas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ALFRED HEDLUND, olja på pannå, signerad och daterad 1929
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 3 st, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt monogramsignerad och numrerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SILVERSMYCKEN, 6 del, bla Bismarckarmband med berlocker, tot vikt ca 96 g
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
ESCADA SPORT, kofta, dam
ESCADA SPORT, kofta, dam
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
ISAO HOSOE, "Heron", bordslampor, 1 par, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING FIGURINER, 7 st, Tyskland, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal
GOLVLAMPA, 1950-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORD, 1920-/30-tal
SKRIVBORD, 1920-/30-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
GÖRAN BRUNIUS, litografi, signerad och numrerad
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1950-tal
SÄNGBORD, 1 par, 1950-tal
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
HINKAR OCH BALJA, 3 st, koppar, på stativ av metall, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
KONTORSSTOL, 2000-tal, kromad stomme, höj- och sänkbar
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver, med markasiter och röda fasettslipade stenar
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
THOMAS SANDELL. "Elna", soffbord, Gärsnäs, ask
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
DAMEJEANNE, grönt glas, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
ALFRED HEDLUND, olja på duk, signerad och daterad 1923
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
BRICKBORD, kolonial stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
GRAVYRER, 1 par, Frankrike, 1800-/1900-tal, handkolorerade
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TV, Samsung, 55 tum
TV, Samsung, 55 tum
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt monogramsignerad och numrerad 11/20
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
HALLMÖBEL / TAMBURMAJOR, Thonetstil, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
JENS ELTORP, skål, glas, Heta Låga, unik, signerad och daterad 89
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 2 st, brons, Kalevala, Finland
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BESTICK, 7 del, silver, bla 1800-tal, tot vikt 171 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
VERSACE, golfbag, 2000-tal
VERSACE, golfbag, 2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
BYRÅ, kolonialstil, sannolikt 1930-/40-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFA, barnmodell, 2000-tal
SOFFA, barnmodell, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BOKHYLLA/SIDEBOARD, 1950/60-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
SOFFA, barnmodell, 2000-tal
SOFFA, barnmodell, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MOCKASKEDAR, 10 st, silver, Gewe, 1900-talets andra hälft, tot vikt 74 g
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, med olikfärgade safirer tot ca 1.18 ct
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 SEK
STEPHANIE KELIAN, loafers, strlk 37
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BÖRGE LINDAU, barstolar, 6 st, Blå Station, 2000
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, tot vikt ca 14 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, sterlingsilver, enligt uppgift inköpt på Gaudimuséet Barcelona
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GUNNAR NYLUND, skulptur, stengods, Rörstrand 1940-/50-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
STOL, Gemla, samtida
STOL, Gemla, samtida
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
STOL, "Lyon", Gemla, samtida
STOL, "Lyon", Gemla, samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 800 SEK
PIEDESTALER, 1 par, 1800-/1900-tal, i form av kolonner
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
STOL, "Vienna", Gemla, modellen formgiven 1907, samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 800 SEK
JONAS BOHLIN, stol, "Slinga", Gemla, modellen formgiven 1907, samtida
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 800 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK