SIDOBORD, 1800-/1900-tal
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
KONTORSSTOL, 2000-tal, kromad stomme, höj- och sänkbar
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SEKRETÄR MED SNEDKLAFF, barock, 1700-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
LEON RANSMEIER, "Revolver", 2 st barstolar, Wrong London, HAY
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
 ISHINK, metall, A Daydream Production, Australien, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
BRANDSPRUTA, koppar, 1800-tal
BRANDSPRUTA, koppar, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MATTA, tuftad, Malin Ångström, Axeco design, 171 x 223 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
BORDSPENDYL, marmor och brons, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
ASSIETTER, 6 st, lergods, Gefle, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
HANDDUKAR, 20 st, linne, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
VAS, porslin, Gustavsberg, sannolikt sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BLOMBORD, rotting, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 3 par, Sporrong, mässing, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
EMMAFÅTÖLJER, 1 par, sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
OLA WIHLBORG, 11 st, stolar, "Reidar", Ikea, formgiven 2011
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
GUNNAR NYLUND, figurin, porslin, Rörstrand
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
HEE WELLING, "About a table AAT20", matbord, HAY
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
BALJFÅTÖLJER, 1 par, empirestil
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 SEK
SOFFA, empirestil,
SOFFA, empirestil,
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, hörnskåp, "Utö", Nordiska Kompaniet, NK, 1930-tal
Slutpris25 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Pernilla", för DUX
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
PIEDESTAL, plexiglas och glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering300 SEK
BILL STUMPF OCH DON CHADWICK, skrivbordsstol "Aeron", Herman Miller, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
HANDDUKAR, 12 st, hellinne, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
VASER OCH LOCKURNOR, 5 st, porslin, orientaliska, 2000-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
KONTORSSTOL / KONFERANSSTOL, Bombastik, 2016
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Göte Möbler, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
KARIN BERNHOLM, matta, ull, Axeco, 200 x 283 cm
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, oljemålning, otydligt signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SERVISPORSLIN, 48 del, porslin, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LARS NORRMAN, akvarell, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKPLAFONDER, 1 par,  sannolikt 1940-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
MONICA MULDER, taklampa, "Bloom", Pholc, samtida
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
VAS, glas, Murano, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
IKON MED RIZZA, möjligen Ryssland, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
STOL, Mitab, 2000-tal
STOL, Mitab, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK