Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VASER, 3 st, Gunnar Ander, Lindshammar, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING SILVERSKEDAR, 8 del, olika modeller, bla 1800-tal, tot vikt ca 160 g
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 låg", Flos, Italien, samtida
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
SKOMAKARLAMPOR, 2 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SLAGBORD, furu, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 2 st, silver, bla spindelur
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSSKULPTUR PÅ SOCKEL, stenmassa, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad, daterad 1911
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VERNER PANTON, taklampa, "Topan vp6", & Tradition, samtida
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ELIS RYBERG (1919-1985), färglitografi, signerad och numrerad 144/360
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
SPELBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOL, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 157 x 110 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets mitt
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
MATTHIAS DEMACKER, soffbord, "Slim", Sovet, Italien, samtida
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
GULDSMYCKEN, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BARSTOLAR, 3 st, EFG, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
STOLAR, 5 st, bla Fanett, 1950-/60-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
HÄNGSKÅP, vitrin, jugend, 1900-talets början
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
STOLAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, 1900-talets första hälft, bla KPM & Dresden
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 19,9 g
Slutpris7 600 SEK
Värdering8 000 SEK
RING, 18k guld, med diamanter, tot vikt ca 2,9 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, golvlampa, "Dolly", BSweden, 2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJ, Michael Sodeau, "Oyster", Offecct, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
KARMSTOL, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 1,9 g
Slutpris850 SEK
Värdering900 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Meda Conference chair", Vitra, formgiven 1998
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BOKHYLLA, 1940-/50-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås 18k vitguld, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, tot vikt ca 4,7 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
FICKUR, silver, Avia, 15 jewels, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SERVISPORSLIN, 10 del, "Emma", Gustavsberg
Slutpris350 SEK
Värdering200 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, fotpall, "Sture", NC Möbler
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, karmstol och fotpall, "Sture", NC Möbler
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
VÄGGSKÅP, Montana, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 SEK
MÅNSKENSAMPEL, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK