VAS, rött glas, sannolikt Monica Bratt, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, 1900-talets början
SPEGEL, 1900-talets början
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Karl Johanstil, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
YTTERFODER, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, orientaliskt, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, "Berlin", Oscar & Clothilde, samtida
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
BAJONETT, balja i stål, klinga märkt EJ AB, Eskilstuna
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
PABLO PICASSO, utställningsaffisch, 1971, Paris
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
SIDEBOARD, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
AIRCONDITIONER, portabel, Cortina Silent 12K
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
AVLASTNINGSBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HERTHA BENGTSSON, tv-kopp med fat och mindre fat, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SOFFA, sent 1900-tal
SOFFA, sent 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPOR, 1 par, nysilver, AG Dufva, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
PIEDESTALER, 1 par, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, 1950-/60-tal
GOLVLAMPA, 1950-/60-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
DAGBÄDD, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
STIG JONZON, oljemålning, singerad och daterad 1971
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LARS NORRMAN, oljemålning, osignerad
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, kedjelänk, vikt ca 4,3 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
HELLE DAMKJAER, 1 par ljusstakar, rostfritt stål, "Bloom", för George Jensen
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FÖRSTÄRKARE, Fender, "RAD", USA, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ELBAS, Squier, Fender
ELBAS, Squier, Fender
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
GITARR, akustisk, Aria Concert Guitar, "AC-8"
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
 ELGITARR, Westbury, Custom, sannolikt omkring år 1980
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
ELGITARR, Fender Stratocaster, tillverkad år 2019
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
GITARR, Washburn, modell 100SB
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ELGITARR, Höfner, 1950-/60-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
ELGITARR, Gibson, "Les Paul", Standard, tillverkad år 2010
Slutpris10 500 SEK
Värdering10 000 SEK
GITARR, akustisk, "Husets Gitarr"
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg och Smart
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
BLOSSKORG, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
PABLO PICASSO, utställningsaffisch, 1972, Paris
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, brons, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIN, mässing och marmor, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GOLVVAS, Göte Augustsson, Ruda Glasbruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
KOPIEMÅLNING, av Jeanine Aeply, stilleben, bemålad reproduktion efter Paul Klee
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
HELLE DAMKJAER, 2 st skålar, "Bloom", Georg Jensen
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
LARS NORRMAN, oljemålning, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
LISA LARSON, figur, tiger, stengods, Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, taklampa, "W151 S2 Extra Large", Wästberg
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
ÅKE AXELSSON, 1 par fåtöljer, "Neptunus", Galleristolen, 1995
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK