STEGE, trä, 1900-talets mitt
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
HANNU IKONEN, 1 par örhängen, brons, "Lava", Valo Koru, Finland
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PUDERSTOL, barockstil, ek, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KONSTANTIN GRCIC, 6 st, stolar, "Chair one", Magis, Italien, 2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
DAMARMBANDSUR, 18k guld, Roamer, 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, empirestil, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
HERRARMBANDSUR, Seiko, Automatic, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJ, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
ASK, keramik, Upsala Ekeby
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
TAKLYKTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 12 lit, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LOUISE ADELBORG, 17 del, servisporslin, "Gracil", Rörstrand
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VICKE LINDSTRAND, 29 del, glasservisdelar, "Diamant" Kosta Boda
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, GAB, 1962, vikt ca 297 g
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKE, mässing, "Skyddsängeln", Skultuna, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LODUR, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
FICKUR, 2 st, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGEN, 2 st, 18k guld, vikt ca 2,5 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
JONAS FRISK (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824), spegel, empire, Stockholm 1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SIDOBORD / ETAGEBORD, 3 del, glas och trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
HERRARMBANDSUR, Candino, classic, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PIERRE SINDRE, skrivstol, "Day high", Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering2 000 SEK
YTTERFODER, keramik, Upsala Ekeby
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
KITTEL, koppar, 1800-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BARSTOLAR, 1 par, Dan Form, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ISHINK, med tång, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MANCHETTKNAPPAR, 7 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, Falkenbergs belysning, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SKULPTURER, VASER OCH SKÅLAR, 6 del, glas, bla Flygsfors och Åhus, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KAROTT, nysilver, England, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
BENJAMIN HUBERT, taklampa, "Strand", Muuto, Danmark, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
PELARBORD, sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Skandiform, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 14k guld, vikt ca 6,3 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
URNOR, 1 par, porslin, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
INGE PETTERSSON, olja på duk, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPA, metall, industristil, sannolikt 1930-tal
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
TAKLAMPA, glas och mässing, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSTÄNDARE, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PARAPLYSTÄLL, koppar och metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MARGARETA PETRÉ (född 1943), akvarell, signerad och daterad 1975
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, tot vikt ca 4,9 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
LJUSLYKTA, mässing, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK