PUNSCHMUGGAR, 8 st, silver, Ceson 1954, tot vikt ca 240 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
ULLA PROCOPÉ, ljusstake, porslin, "Valencia", Arabia, Finland
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 18k guld, med turkoser och odlade pärlor, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 15 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SCHÄSLONG, rokokostil, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BROSCH, 20k guld, vikt ca 11 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 SEK
SOFFBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, tuftad, 170 x 230 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 5 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
SOFFA, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, silver, B Thordal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ÖRJAN WIKSTRÖM (född 1948), färglitografi, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KAPPA, dam, fake fur, Riani, Tyskland
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR NYLUND, 1 par, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering200 SEK
SPELBORD, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 214 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
KARMSTOL, 1900-talets mitt, rotting
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SALONGSBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SERVISPORSLIN, 4 del, porslin, "Musselmalet", nr 1031, 1138, 1004 samt 1145, helblond, Royal Copenhagen
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
SALT- OCH PEPPARSTRÖARE, 2 del, porslin, "Musselmalet", nr 711, Royal Copenhagen
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
VASER, 1 par, porslin, "Musselmalet", nr 1015, helblond, Royal Copenhagen
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅLAR, 1 par, porslin, "Musselmalet", nr 1113, helblond, Royal Copenhagen
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
SKÅLFAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1/297
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅL, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1/141
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, "Musselmalet", nr 1020, helblond, Royal Copenhagen
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
FAT, porslin, "Musselmalet", nr 1122, helblond, Royal Copenhagen
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 000 SEK
FAT, 1 par, porslin, "Musselmalet", nr 613 samt 1115, helblond, Royal Copenhagen
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
TERRIN MED LOCK, porslin, "Musselmalet", nr 1106, helblond, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
TERRIN MED LOCK, porslin, "Musselmalet", nr 620, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 6 st, porslin, "Musselmalet", nr 1085, helblond, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 9 st, porslin, "Musselmalet", nr 1085, helblond, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
MATTALLRIKAR, 6 st, porslin, "Musselmalet", nr 1084, helblond, Royal Copenhagen
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
MATTALLRIKAR, 7 st, porslin, "Musselmalet", nr 1084, helblond, Royal Copenhagen
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 SEK
FLEISCHMANN, 7 st, lok och vagnar, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, sk partner desk
Slutpris5 600 SEK
Värdering7 000 SEK
VAS OCH DOSA, silver, tot vikt 169 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SVEA NORÉN, matta, rölakan, monogramsignerad SN,1900-talets mitt
Slutpris6 400 SEK
Värdering2 000 SEK
VATTENKANNA, mässing, ES Sörensen, Köpenhamn, Danmark
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kina, old, ca 61 x 122 cm
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
THOMAS BENTZEN, sidobord, "DLM", design Thomas Bentzen, HAY
Slutpris600 SEK
Värdering700 SEK
TAKKRONA, glas, sannolikt Murano, Italien, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SÄNGBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
SNURRFÅTÖLJ MED FOTPALL, Göte Möbler, Nässjö, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 200 SEK
BARGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK