KARMSTOLAR, 4 st, Miranda of Sweden, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, tot vikt ca 11,9 g
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
ÖRHÄNGEN OCH RINGAR, 4 del, 18k guld, tot vikt ca 5,7 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SAMLING BIJOUTERER OCH ENKLARE SILVERSMYCKEN, mestadels 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
CALO COLOMBO, 6 st stolar, "My Chair", Guzzini, Italien, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ERNST WILHELM WIDELL (1893-1969), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 500 SEK
JEMT OLOV PERSON (1871-1947), skulptur, trä, signerad
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
SIDEBOARD/BOKHYLLA, fanerad med teak, 1950-/60-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 200 SEK
KARMSTOLAR. 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
PALL, Bröderna Andersson, 1950-/60-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
VITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOL, teak, 1950-/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SOFFBORD, Ib Kofod-Larsen, Seffle Möbelfabrik, 1950-/60-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SOFFBORD, fanerat med teak, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
COLLIER, 18k guld, "I love you", vikt ca 2,3 g
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, vikt ca 5,3 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, 1 par, Gärsnäs, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TELEFONER, 2 st, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL, kristall, formgiven av Lisa Bauer, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar Stockholm 1970, vikt ca 15 g
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 500 SEK
OFFICERSSABEL, Sverige, 1800-/1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SERVIS, 4 del, silver, tot vikt ca 325 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
MATBORD, teak och bok, 1950-/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt 4 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 18k guld, Stockholm 1967, vikt ca 18,9 g
Slutpris7 200 SEK
Värdering8 000 SEK
KOFFERT, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 2 st, silver, Omega, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORD, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SERVISPORSLIN, 28 del, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, textil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering200 SEK
HÄNGE, 18k guld, svenska stämplar GD & C 1920, vikt ca 2,3 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
DOCKSKÅP, sannolikt 1900-talets andra hälft, med inredning
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
FÅTÖLJ, rotting och bambu, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, "Tank chair", modell 400, Artek, Finland, 2000-tal
Slutpris19 000 SEK
Värdering25 000 SEK
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BRINGARE, rött glas, Pukeberg, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1940-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
HÄNGEN, 6 st, 18 resp 14k guld, tot vikt ca 8,3 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
KEYBOARD, "PSR-290", Yamaha
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
SERVISPORSLIN, 41 del, "Peking", Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK