GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
GULDSMYCKEN, 18k guld, tot vikt ca 3,7 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 600 SEK
SPEGEL, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING KOPPARFÖREMÅL, 7 st, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
BARPALLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BYRÅ, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KELIMMATTA, vävd, galleri, ca 482 x 83 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
LILLEMOR MANNERHEIM, "Mangania", vas, keramik, Gefle
Slutpris1 800 SEK
Värdering400 SEK
KARL HÖGLUND, färglitografi, signerad
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LEKSAK, "Pluto", BRIO, trä, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
CARL MALMSTEN, soffbord "Lilla sällskapet"
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
GUNNAR WENNERBERG, ytterfoder, 4 st, "Liljekonvalj", Gustavsberg
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
TIMO SARPANEVA, ljusstakar, 1 par, glas, "Festivo", Iittala
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
MATSTOLAR, 5 st, Bauhausmodell, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TABURETT, smide, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN, 14k guld, creoler, med opaler, tot vikt ca 11,4 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
FICKUR, förgyllt, Waltham Watch co, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, med bergkristall ca 3,50 ct, vikt ca 4,1 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSLAMPA, Hübsch, Danmark, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 4,8 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, 4 st, mässing, Skultuna Bruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering200 SEK
TRÅDGÅRDSMÖBEL, 3 delar, 2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, oljemålning, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATBORD, 1950/60-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 SEK
SJALNÅLAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 3,6 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 800 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar BMA 1982, vikt ca 10 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 500 SEK
CARL FAGERLUND, bordslampa, Orrefors
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1700-/1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
SERVISGLAS, 21 del, modell Helga, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, koppar, större modell, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
LISA LARSSON, figurin, "Beata", Gustavsberg
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
ÖLGLAS, 6 st, glas, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MEDALJ, 23k samt 18k guld, tot vikt inkl band ca 14,7 g
Slutpris5 800 SEK
Värdering7 000 SEK
ROGER PERSSON, "Cap" soffbord, Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
STIG LINDBERG, 5 koppar med fat, porslin, "Berså", Gustavsberg
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
LISA LARSON, figur, "Moses", K-studion Gustavsberg cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy, 2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 8 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SJALNÅL, 14k guld, sannolikt tidigt 1900-tal, vikt exkl stopp ca 1,7 g
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, vikt ca 5,9 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, silver, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
SERVERINGSVAGN, sannolikt NK Nordiska Kompaniet, 1940-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK