Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
WALBORG NORRMAN (1919-2000), olja på duk, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
JOHAN LUNDGREN (1920-1989), olja på duk, signerad
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
MADELEINE PYK (född 1934), färglitografi, signerad
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
GUSTAV RUDBERG (1915-2001), litografi, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MARIANNE LINDBERG DE GEER (född 1946), färglitografi, monogramsignerad och numrerad 7/296
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
JOHN BAUER (1882-1918), träsnitt, signerad med blyerts
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
EBBE EBERHARDSON (född 1927), olja på duk, signerad
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), blyerts och krita, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
LARS SÖDERBERG (född 1941), etsning, signerad och daterad -72
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SVEN LJUNGBERG (1913-2010), färglitografi, signerad
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
OLLE BONNIÉR (1925-2016), färglitografi, signerad och numrerad 47/150
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
PIERRE OLOFSSON (1921-1996), färglitografi, signerad och numrerad 19/21
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
EJE ÖBERG, emalj, monogramsignerad, daterad -72, Gustavsberg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
MARIANNE LINDBERG DE GEER (född 1946), färglitografi, monogramsignerad och numrerad 65/99
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad och daterad -85
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
ESAIAS THORÉN (1901-1981), färglitografi, signerad och daterad 1952
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
MONA HUSS-WALLIN (född 1944), färglitografi, signerad och daterad -79
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
STEFAN WINDAHL, olja på duk, signerad
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
BERTA MARIA SVENSSON (1909-1966), olja på duk, signerad samt otydligt daterad
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
EMIL LINDGREN (1866-1940), olja på duk, "Stockholm Söder", signerad och daterad 1915
Slutpris1 800 SEK
Värdering4 000 SEK
GUNNAR GREIBER (1919-2011), olja på duk, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
GÖSTA BOHM (1890-1981), blandteknik, signerad och daterad -43
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
EVA ZETTERVALL (född 1941), färglitografi, signerad, provtryck
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SVEN-ERIK JAKOBSSON (född 1934), färglitografi, signerad och numrerad 128/150
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
PETTER THOEN (född 1943), färglitografi, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
LENNART GRAM (1910-1996), färglitografi, signerad och daterad 1926
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
JAN HÅFSTRÖM (född 1937), etsning, signerad och daterad 2016
Slutpris6 200 SEK
Värdering7 000 SEK
MARIANNE LINDBERG DE GEER (född 1946), färglitografi, monogramsignerad och numrerad 207/295
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
HUGO ZUHR (1895-1971), olja på duk, monogramsignerad samt signerad à tergo
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad och daterad -75
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
LARS-ERIK LINDELL (född 1933), olja på pannå, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
ESAIAS THORÉN (1901-1981), färglitografi, signerad och daterad -80
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
IVAR MORSING (1919-2009), olja på pannå, signerad och daterad 1973
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
MÅNBORD, 1 par, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 6,7 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 500 SEK
BROSCH, 18k guld, Stockholm 1947, vikt ca 18,9 g
Slutpris7 200 SEK
Värdering8 000 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade doserade pärlor, silverlås, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KANDELABER SAMT LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Gusum och Vallon mässing
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
PARAPLYSTÄLL, hamrad koppar, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BERGÈRE, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
FRUKTSERVIS, 8 del, porslin, Hackefors, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
RINGAR, 3 st, 18k guld, med vita stenar och akvamarin, tot vikt ca 3,2
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
ROTTINGFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, 1900-talets slut, Bruno Mathsson International
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SÄNGGAVLAR, 1 par, 1950-/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
GLASFÖREMÅL, 4 st glas, bl a 2 st Milan Vobruba Gusum, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK