GLAS/VASER, 3 st, glas, bla Ture Berglund, Stockholms Glasbruk, Skansen, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SERVERINGSFAT, 3 del, benporslin, Colport, England, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTOR, 3 st, keramik, Paradisverkstan Öland, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
FÅGELBORD, svartlackerad metall, SMD Design
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, patinerad metall 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
MATBORD/SOFFBORD, teak, 1950-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
TOALETTBORD, rokokostil, 1800-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSPALLAR, 3 st, trä, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, trä, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, trä, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SOPPTERRIN, flintgods, Crown Devon, Fieldings Staffordshire, England, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BROSCH OCH ARMBAND, 3 del, bla sterlingsilver, bla Danmark 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, keramik, signerad J Falgado, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
TIDNINGSKORG, rotting, 1970-/80-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGLYKTA, smide och svartlackerad plåt, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
LENSOMETER, Somet 25 x 100, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LERKRUKOR, 4 st, Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, 7 st, porslin, Fyrklövern, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, glas, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
HOWARDFÅTÖLJ, 2000-tal
HOWARDFÅTÖLJ, 2000-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMRING, sterlingsilver, Stigbert Stockholm 1973
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
JAKTKNIVAR, 2 st, Jonserds, 1900-/2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
HINKAR, 2 st, zink, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BALJA, zink, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BADKAR, zink, tidigt 1900-tal
BADKAR, zink, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
TUNNA, zink, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FRUKTSERVIS, 11 del, fajans, Wäschtersbach, Tyskland, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SNAPSGLAS, 6 st, glas, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
PAUL KEDELV, skål, glas, Coquille, Fygsfors -58
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PIEDESTAL, porslin, Rörstrand, sent 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGRELIEFER, 3 st, parian, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SOLSTOLAR, 1 par, 1950-tal
SOLSTOLAR, 1 par, 1950-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TURE BERGLUND, 1 par ljusstakar, glas, Stockholms Glasbruk, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PENDELUR, Josef Karlsson, Söderköping, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SITTPUFF, EFG, 2000-tal
SITTPUFF, EFG, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, möjligen Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KOLHÄMTARE, 2 st, svartlackerad plåt, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Bolia, Danmark, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
SOLSTOL MED TAK, 1950-tal
SOLSTOL MED TAK, 1950-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
PARAPLY/KÄPPSTÄLL, vitmetall, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
CARL THORE, taklampa, 1960-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, lergods, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
KOLHÄMTARE, koppar, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB 1958
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK