BORDSLAMPA, mässing, Boréns, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, olja på duk, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
JOAN MIRÓ (Spanien, 1893-1983), färglitografi, signerad och numrerad 41/75
Slutpris17 500 SEK
Värdering18 000 SEK
LUIS GISPERT (USA, född 1972), fotografi, à tergo signerad och numrerad 6/6
Slutpris48 000 SEK
Värdering70 000 SEK
EVELYN GERBAUD (Frankrike, född 1950), litografi, signerad och numrerad 13/48
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KOMPASS, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
AKUSTISK GITARR, Levin, "LG-4"
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
OSVALD RASMUSSEN (Danmark, 1885-1972), olja på duk, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
STÅBORD, Byarums Bruk, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
AINO AALTO, sidobord, "606", Artek
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
ORIENTMATTA, Meshad, ca 290 x 200 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, bordslampa, stengods, Rörstrand
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ETUI MED FLASKOR, 1800-talets första hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
SKEPPSUR, mässing, Stockburger, Tyskland, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
ALLIANSRING, 18k vitguld, med mindre diamanter, tot vikt ca 4,5 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
VÄGGHYLLA, jugend, 1900-talets början
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ULRICA HYDMAN VALLIEN, 8 glas samt skål, glas, Kosta Boda
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKE, smide, "Tuppstake", Käck & Hedbys, Leksand
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, fotpall, "Sture", NC Möbler
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
FLASKA, glas, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, figur, K-studion Gustavsberg
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
MAT- OCH KAFFESERVIS, 85 del, porslin, Hackefors, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FLASKÖPPNARE, "Ducky", Paris
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Profim, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LENA HANSSON, vas, glas, Steninge slott
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
VÄSKA, Adidas, sannolikt 1970-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
HALLMÖBEL, ek, jugend, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ÅNGMASKIN, Wilesco, med originalkartong
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARAFF, glas, Holmegaard, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
HERRBETJÄNTER, 1 par, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSPUMP, gjutjärn, "Rundström No1", 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
ROTTINGFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA / VÄGGLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
MONICA BRATT, tillbringare, glas, Rejmyre
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, rölakan, signerad PIA, 1900-talets andra hälft, ca 247 x 166 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, med krysopras, vikt ca 3,9 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, Uno A Erre, Italien, vikt ca 52,8 g
Slutpris20 000 SEK
Värdering23 000 SEK
TVÄRFLÖJT, Yamaha YFL 212, 2000-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Amassadör", Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
CARL FAGERLUND, vägglampor, 1 par, mässing och glas, Orrefors
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
ARNE NORELL, "Sirocco", safaristol, 1900-talets andra hälft, formgiven 1964
Slutpris7 400 SEK
Värdering9 000 SEK
SNURRFÅTÖLJER, 1 par, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK