SKÅL, porslin, Kina, sannolikt Wanli
Slutpris2 000 SEK
Värdering500 SEK
SOLSÄNGAR, 1 par, 1960-/70-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
LEKSAK, trä, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994, textil Paul Smith
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
KNUT VALINDER (1909-1987), olja på duk, signerad
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BRICKBORD, 1900-/2000-tal, på hjul
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
FIGURINER, 5 st, porslin, Hummel/Goebel, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
DALAHÄST, skuret trä, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SALT- OCH PEPPARSTRÖARE, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, relief, stengods, Gustavsberg
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÄRMVÄGG, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
NIKON, D3200, systemkamera
NIKON, D3200, systemkamera
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
AFFISCHER, 10 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS, keramik, "Bahia", Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
MOCKA- OCH KAFFESKEDAR, 11 st, silver, tot vikt ca 154 g
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
SKÅL OCH VAS, glas, sk "Solglas", Pukeberg, sannolikt 1920-/30-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
KAFFEKOPPAR MED FAT OCH ASSIETTER, 22 del, England, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, kanna, glas, Artist Collection, Kosta Boda
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
HYLLMODULER, 1 par, 2000-tal
HYLLMODULER, 1 par, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVSTOL, 1900-talets början
SKRIVSTOL, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
JOHANNES FOERSON & PETER HIORT-LORENZEN, 8 st karmstolar, "Archal", Lammhults, 2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
GLASDEKORATIONER, 4 st, i form av frukter, 1900-talets andra hälft, bla etikettmärkt Scancrystal Estona
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PALL, "AWAB", 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
LODUR, omkring år 1900
LODUR, omkring år 1900
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-talets mitt
TRAPPSTEGE, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
GUNNAR WENNERBERG (1863-1914), vas, porslin, Gustavsberg, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
VAS, silver, MGAB 1960, vikt ca 183 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅL, silver, MGAB 1962, vikt ca 142 g
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
SERVERINGSVAGN, rotting och bambu, 1900-talets senare hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 4 st, sk Bellmanstolar, Alsterbro möbelfabrik, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, alabaster, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 1940-tal
GOLVLAMPA, mässing, 1940-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGKLOCKA, mässing, 1900-talets andra hälft, större modell
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVSTOL, ek, jugend, 1900-talets början
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MATTALLRIKAR, 14 st, porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
EDVIN OLLERS, skål på fot, glas, Elme glasbruk, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FAT, silver, GAB 1964, vikt ca 240 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONTNÄR, brons, 1900-tal, osignerad
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK