LJUSSTAKAR, 1 par, glas, Trelleborgs glasbruk, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SLEV OCH STRÖSOCKERSKED, silver, tot vikt ca 134 g
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVSTOL, Kinnarps, 2000-tal
SKRIVSTOL, Kinnarps, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
DALAHÄST, skuret trä, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CAFÉBORD, gjutjärn och marmor, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering700 SEK
VÄGGRELIEF, keramik, sannolikt 1970-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, keramik, 1900-tal, monogramsignerad OA
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", golvlampor 1 par, för Rubn
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
JOSEF BRUNNER (Ungern, 1916-1984), olja på duk, signerad
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 195 x 127 cm
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING ELEKTRONRÖR, bla Philips och Valvo, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 SEK
DALAHÄSTAR OCH TUPP, 5 st, snidat trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL OCH VAS, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SERVISPORSLIN, "Iris", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LISA LARSON, figurer 2 del, stengods, Gustavsberg,  ur serien "Stora Zoo"
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
CAFÉSTOL, böjträ, Go In, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 185 x 123 cm
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
MONICA BRATT, karaff, rödtonat glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
 KARAFF, glas, Bertil Vallien, Boda/Åfors Bruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
PHILIPPE STARCK, 1 par stolar "Ero S", Kartell, samtida
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på duk, signerad och daterad 1977
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant ca 1,90 ct, kvalitet ca J(Cr)/Si1
Slutpris64 000 SEK
Värdering80 000 SEK
PUNSCHMUGGAR, 12 st, silver, GAB, Stockholm 1952, vikt ca 395 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKKRONA, gustaviansk stil, större modell, 1900-/2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
SIDOBORD, ek, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, Zara Home, samtida
GOLVLAMPA, Zara Home, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSUR, 1900-talets andra hälft, med månfas
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
DALAHÄSTAR, 14 st, skuret trä, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, alabaster, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Dux, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
FICKUR MED FICKURSSTÄLL, sent 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL OCH DOSOR, 3 del, kristall, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, ek, jugend, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
MORAKNIVAR, 2 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LAMPSKÄRMAR, 1 par, "Stensöta" JP Baker, England
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
BORDSUNDERREDE, till ståbord, Byarum, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt Wanli
Slutpris2 000 SEK
Värdering500 SEK
SOLSÄNGAR, 1 par, 1960-/70-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
LEKSAK, trä, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994, textil Paul Smith
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
KNUT VALINDER (1909-1987), olja på duk, signerad
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BRICKBORD, 1900-/2000-tal, på hjul
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
FIGURINER, 5 st, porslin, Hummel/Goebel, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK