LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna Bruk, no 2, sent 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering200 SEK
BARPALLAR, 1 par, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SERVISPORSLIN, 44 del, porslin, "Gefion", Gustafsberg
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, Rejmyre
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSDEKORATIONER, 2 st, keramik, Italien/Spanien, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
HÄNGE, silver, Sandström & De Witt, Linköping
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, trä, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GUNNAR CYRÉN, praktskål, kristall, "Sofiero", Orrefors, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, S Fong, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STÅBORD, Byarum, 2000-tal
STÅBORD, Byarum, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
SKULTUNA BRUK, 4 del, mässing, bla ljusstakar no 80, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TIMO SARPANEVA. 19 del, ölglas och snapsglas, "Kekkerit", Iittala, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, aluminium, 2000-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
ÅRSTALLRIKAR, 21 st, stengods, Raija Uosikkinen, Arabia, Finland, 1970-/80-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-tal
VAS, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris850 SEK
Värdering200 SEK
BOJANR, 2 st, porslin, Kina, 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
MILAN VOBRUBA, vas, glas, Gusum, signerad och daterad 83
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
KAFFESERVIS, 36 del, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gunnar Ander, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KORTLEK, med 42 spelkort, Norrköpings lithografiska Aktie-Bolag, 1800-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
ASSIETTER, 17 st, glas,"Kastehelmi", Oiva Toikka, Iittala, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
YTTERFODER, 3 st, zink, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
FÅTÖLJ, 2000-tal
FÅTÖLJ, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
VYKORTSALBUM, 3 st, 1900-tal
VYKORTSALBUM, 3 st, 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
MONTERBORD, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
TAKLAMPA, 1940-tal
TAKLAMPA, 1940-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 10,4 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 500 SEK
ORIENTMATTA, Bochara, ca 250 x 155 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BOTANISKA TRYCK, 4 st, Gudrun Gärdhagen
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen 2444, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SERVISGLAS, 26 del, kristall, Theresienstahl, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅL, silver, vikt 150 g
SKÅL, silver, vikt 150 g
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord/sidobord, "Bond", Gärsnäs, samtida
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
YTTERFODER, 4st, mässing, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, keramik, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
OMEGA SEAMASTER, 2 st armbandsur, 1900-talets mitt
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, Royal Dux och Schaubachkunst, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
OMEGA, herrarmbandsur, "Dynamic", 1900-talets mitt
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPA, patinerad metall, 1800/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MARCEL WANDERS, bord, "Two Tops", Moooi, 2000-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering7 000 SEK
BO LINDEKRANTZ & BÖRJE LINDAU, bordslampa, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
FISKTALLRIKAR, 8 st, porslin, Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 2000-tal
SIDOBORD, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, 1 par, mässing, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, kristall, Orrefors, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK