ARMBAND, 18k guld, vikt ca 11,5 g
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 SEK
ELIS BERGH, 5 st whiskyglas, kristall, "Kent", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
ELIS BERGH, 6 st vinglas, kristall, "Kent", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
ELIS BERGH, 8 st selterglas, kristall, "Kent", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ELIS BERGH, 6 st selterglas, kristall, "Kent", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ELIS BERGH, 6 st champagneglas, kristall, "Kent", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
FOLKE GULLBY (1912-1982), etsning, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
VÄVNAD, 1900-talets andra hälft, ca 64 x 152 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
OMEGA, herrarmbandsur, "Seamaster Automatic", 1960-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
ARTHUR HEICKELL (1873-1958), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SVEND GÖRAN SVENSSON G-SON (född 1943), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SAMLARTALLRIKAR, 7 st, porslin, Elvis Presley, "A musical tribute to Elvis the king", by Bruce Emmet
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MINIATYRKANDELABER, mässing, Metallslöjden Gusum, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets andra hälft, olja på duk, signerad V Matti
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
UNDERTALLRIKAR, 12 st, tenn, Scandiatenn, 1900-talets slut
Slutpris700 SEK
Värdering200 SEK
ORIENTMATTA, Bochara, old, ca 143 x 96 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
CARL JOHAN DE GEER (född 1938), färglitografi, signerad och numrerad 7/190
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 3 st, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
PAUL HOFF, figur, stengods, Gustavsberg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MÅRTEN ANDERSSON (1934-2017), färglitografi, signerad och daterad 1981
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
 LISA LARSON, figur, stengods, tax, Gustavsberg
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGTELEFON, Jydsk Telefon Aktieselskap, 1800-/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
BLÄCKHORN, LÄSKPRESS OCH LJUSSTAKE, mässing, Gusums Bruk, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
LARS NORRMAN (1915-1979), färglitografi, signerad och numrerad 276/310
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23k samt 18k guld, tot vikt inkl band ca 25,6 g
Slutpris12 000 SEK
Värdering12 000 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, vikt inkl band och metallring ca 28 g
Slutpris10 500 SEK
Värdering12 000 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23k samt 18k guld, tot vikt inkl band ca 32 g
Slutpris15 500 SEK
Värdering17 000 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23k guld, vikt inkl band och meallring 29 g
Slutpris14 500 SEK
Värdering15 000 SEK
SÄNGBORD, "Linjett", Tingströms för Bra Bohag, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 6 st, mässing, Metallslöjden Gusum, 1900-/2000-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LOCKPOKAL, glas, 1900-tal
LOCKPOKAL, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k tvåfärgat guld, vikt ca 6,9 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 500 SEK
FIGUR, gips, Buddha, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ÖVERLAKAN OCH UNDERLAKAN, 14 del, linne, tidigt 1900-tal, med broderad dekor och monogram
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
LARS SÖDERBERG (född 1941), etsning, signerad och daterad Paris -77
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SATSBORD, 3 del, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TORALF JERGILL (1900-1995), olja på duk, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
ETERNA, herrarmbandsur, 18k guld, quarts, datum
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
OTTO BRAUER, vas, glas, Holmegaard, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
NILS RUNDGREN (1890-1971) "Björnjägaren", blandteknik, signerad och daterad 1956
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
NILS RUNDGREN (1890-1971) "Björnjägaren", blandteknik, signerad och daterad 1968
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
GUNNAR CYRÉN, 12 st champagneskålar, "Helena", Orrefors, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK