SIDOBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ETAGEBORD, 1950/60-tal
ETAGEBORD, 1950/60-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
DAMARMBANDSUR, Milex, 18k guld i bakboett
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
HALVOR HALVORSEN, olja på duk, signeradd
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
HYLLA, "Stapel", Svensk form", 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
LITTERATUR, 23 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING SOUVENIRER, motiv av Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
SKYLTMATERIAL OCH VYKORT, motiv av Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING BILDER, med motiv Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
AFFISCH, sannolikt 1900-talets slut, motiv av Marilyn Monroe
Slutpris2 800 SEK
Värdering800 SEK
UTSTÄLLNINGSAFFISCH, "Peter Blake "In hommage to Marilyn Monroe", Wetterling Gallery, Gothenburg, May 17 - June 17, 1990"
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING LP- OCH EP-SKIVOR, Marilyn Monroe, 1900-tales andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LITTERATUR, 6 del, om Marilyn Monroe, bla Bert Stern "Marilyn Monroe"
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LITTERATUR, 21 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TIDSKRIFTER, 4 st, om Marilyn Monroe, mestadels från 1962
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LITTERATUR OM MARILYN MONROE, 5 st, 1950-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TIDSKRIFT, "Marilyn by Sidney Skolsky", 1954
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ALF SVENSSON, "Studio", fåtölj, Bra bohag, Sverige
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
BORDSPENDYL, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBANDSUR, dam, Skagen, quartz
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LYKTA, 1800-tal, större modell
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
GLAS, 12 st, Riedel, Gin & Tonic glas, obrukade
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, kontorsstol, "E-A 108", Vitra, formgiven 1958
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 500 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
SOFFBORD, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FATÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering600 SEK
LUCA NICHETTO, soffbord, "Lato LN8", &Tradition, Danmark, samtida
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 SEK
HERRARMBANDSUR, Tissot Visodate
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
BYRÅ, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
ÄGGKOPPAR, 1 par, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering200 SEK
LOCKSKÅL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLFAT, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
TOBAKSBURK, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPSFOT, kolmårdsmarmor, Walter Gustafsson, Kolmården
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
SALTKAR, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering200 SEK
TAKAMPEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGVASER, 7 st, porslin, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 SEK
TILLBRINGARE, 1900-talets andra hälft, glas
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BLÄCKHORN, mässing, Gusums Bruk, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Gusums Bruk, no 91, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 250 x 174 cm
MATTA, Kelim, ca 250 x 174 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ÄLDRE LÅS, smide, 2 del, 1700-/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
ÄLDRE LÅS, smide, 1700-/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
SOFFBORD, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", DUX
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 SEK
BORDSLAMPA, smide, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK