SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, mässing, "Lord", Rubn lightning, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGUR, kromad metall, 1930-/40-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SKÄNK, gustaviansk, 1700-/1800-tal
Slutpris5 800 SEK
Värdering8 000 SEK
SKRIN, 3 st, orientaliska, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, 4 st, teak, 1950-/60-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
HALLBYRÅ, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
JULDEKORATION, trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
ALVAR AALTO, bänk, Artek, 1900-talets hälft
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 500 SEK
BERGBOMS, 1 par golvlampor, "G-019", 1950-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
ARBETSSTOL, Offecct, 2000-tal
ARBETSSTOL, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
HERRARMBANDSUR, Omega Constellation, chronometer, electronic 300 Hz
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Lammhults, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, alabaster, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
JONAS BOHLIN, pelarbord, "Triptyk", Källemo
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
BROSCH OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, organisk form, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen, teak
Slutpris9 000 SEK
Värdering6 000 SEK
ASSIETTER, 12 st, keramik, Gefle, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, vitlackerad metall, Stripe design Ronan och Erwan Bourroullec, Magis, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Offecct, samtida
SNURRFÅTÖLJ, Offecct, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
PETER J LASSEN, 1 par sängbord, "Dream", Montana, samtida
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Syd", ur serien All världens Barn, Gustavsberg
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVSTOL, Kinnarps, 2000-tal
SKRIVSTOL, Kinnarps, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Sydamerikansk, 1970-tal, ca 200 x 287 cm
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 1900-talets mitt, lås 18k guld
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
KARAFFER, 1 par, glas, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SKÅL PÅ FOT, kolmårdsmarmor, Walter Gustafsson, Kolmården 1976
Slutpris800 SEK
Värdering300 SEK
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST, fat, Arabia, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
VITRINSKÅP, 1800-/1900-tal, grå målning
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, mässing och malm, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Offecct, samtida
SNURRFÅTÖLJ, Offecct, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ARBETSSTOL, Arper, 2000-tal
ARBETSSTOL, Arper, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARBETSSTOL, Arper, 2000-tal
ARBETSSTOL, Arper, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
FORM US WITH LOVE, bordslampa, "Plug lamp", Ateljé Lyktan, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
ESTRID ERICSON, 1 par ljusmanschetter, FIrma Svenskt Tenn, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering200 SEK