SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
VITVINSREMMARE, 6 st, glas, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
JAN WICKELGREN, taklampa, "Sonatra", Fagerhults
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BAJONETT, 1900-tal
BAJONETT, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
MATTHIAS DEMACKER, soffbord, "Slim", Sovet, Italien, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
RESEKOFFERT, 1900-tal
RESEKOFFERT, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
HATTHYLLA, funkis, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna bruk no 24
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SKÅP, rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris7 800 SEK
Värdering5 000 SEK
SPEGEL, 1940-tal
SPEGEL, 1940-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TUNNA, koppar, 1800-/1900-tal
TUNNA, koppar, 1800-/1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
PIERRE FORSELLL, 4 st, supkoppar, mässing, Skultuna
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SATSBORD, 3 del, engelsk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
NO EARLY BIRDS, barskåp, design Per Söderberg, samtida
Slutpris11 000 SEK
Värdering10 000 SEK
SOFFA, Ire möbel, "Puzzle", 2000-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
KANDELABER, smide, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, renässansstil, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
KAFFESERVIS, 27 del, porslin, "Blå blom", Gustavsberg
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
BERGÈRER, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
SILVERBESTICK, 20 del, 1900-tal, tot vikt ca 250 g
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
BESTICK, 15 del, silver, bla G Möllenborg och GAB, 1960-tal, tot vikt exkl knivar ca 640 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKAMPEL, mässing, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
VITVINSREMMARE, 9 st, glas, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
FÄLLSTOLAR, 2 st, Gemla, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
 MONA HUSS WALLIN (född 1944), färglitografi, signerad och daterad 1978
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
FÄLTTELEFON, Ericsson, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft, med bärnsten
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS OCH SKÅL, kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, 1 par, Gärsnäs, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
LJUSKRONA, oscariansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
KIKARE, Minolta, Japan, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
ROGER PERSSON, "Cap" soffbord, Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SLAGBORD, barock, 1700-talets andra hälft
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
PALL, nyrokoko, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 110 del, silver, GAB och CGH, 1900-talets andra hälft, tot vikt exkl knivar ca 2 340 g
Slutpris12 500 SEK
Värdering12 000 SEK
BORDSUR, Junghans, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SERVISPORSLIN, 14 del, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, bambu, 1940-tal
SIDOBORD, bambu, 1940-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
BESTICKSUPPSÄTTNING, 50 del, silver, "Chippendale", GAB, 1990-tal, tot vikt exkl knivar och osthyvel ca 1 110 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 SEK
VAS, glas, sannolikt 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BLÅ STATION, 1 par sidobord, samtida
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
ARNE WAHL IVERSEN, barskåp, "Varié", IKEA, 1960-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK