BERNT WENNSTRÖM, olja på duk, signerad och daterad-81
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 SEK
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB 1921, tot vikt ca 159 g
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGLMAPA, Asea, swedish modern, 1940-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
BAJONETT, 1900-tal
BAJONETT, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
ERIK HÖGLUND, skål på fot, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
MARIANNE WESTMAN, karott med lock, porslin, "Granada", Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
WILKE ADOLFSSON, taklampa, glas, signerad och daterad -93
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TRÄRDGÅRDSSKULPTUR, stenmassa, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
HATTAR, 3 st, bla Siwel 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
DAG BJÖRN HELLSING (född 1923), olja på pannå, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING PRISMOR, ca 95 st, 1900-tal, vikt ca 11 kg
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
EINAR NORELIUS, (1900-1985), akvarell, signerad och daterad -41
Slutpris550 SEK
Värdering1 200 SEK
SVEPASK, 1900-talets första hälft, större modell
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1950-/60-tal
TIDNINGSHYLLA, 1950-/60-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT OCH TALLRIKAR, 5 del, porslin, England, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
STOLAR, 1 par, gustavianska, omkring år 1800
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
HANS AGNE JAKOBSSON, bordslampa, "Carolin", Markaryd, B204/31
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, vas och skål, glas, Boda, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HÅKAN BERG (född 1958), färglitografi, signerad och numrerad 107/140
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 SEK
ERIK HÖGLUND, 2 st, vaser, glas, Boda
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
PARAPLYSTÄLL, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
JONAS LINDVALL, fåtölj, "Papa" ´, Skandiform, samtida
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPA, förkromad metall, art déco, 1900-talets första hälft
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING KOLMÅRDSMARMOR, 9 del, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR KANEVAD, skulptur, trä, signerad och daterad -72
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, "String Pocket", String
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
NAOTO FUKASAWA, taklampa, "Pao Pendant 350", för HAY
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SPEGEL, Johansfors spegelfabrik, 1950-/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, brons,"Västgötaknalle", monogramsignerad NC
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MALMGRYTA, 1800-tal
MALMGRYTA, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
KLACKRING, 18k guld, 1972, vikt ca 3,2 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
FLASKSCHATULL, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
ASGER SOELBERG, stol "Co-Pilot", Bernstoffminde för DK3, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LJUSKRONA, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
VAS OCH FAT, 2 del, konstglas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SALT- OCH PEPPARSTRÖARE, keramik, Elbogen, Malmö, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SPELBORD, 1900-tal
SPELBORD, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MODELLSKEPP, större modell, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPOR 1 par, 1900-tal, glas
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK